18February2018

سازمان جوانان کمونیست

کیان آذر: بی حجابی زنان و یک گام دیگر به جلو!

          روزی نیست که یکی از مسئولان سیاسی و یا یکی از رهبران مذهبی جمهوری اسلامی سخن و اعتراضی بخاطر بی حجابی زنان و پوشش مدرن جوانان نکند. هر روز فریاد و آه و فغان به راه است که این چه وضع پوشش و حجاب است. در همین راستا هم هر روز روبروی یکی از ارگانهای دولتی بسیجیان دست به تحصن میزنند در اعتراض به وضعیت پوشش زنان. آخرین نمونه های این مسئله مربوط است به تجمع عده ای امروز چهارشنبه ١۷ اردیبهشت در مقابل وزارت کشور ویا صحبتهای مکارم‌ شیرازی یکی از آیتاللههای جمهوری اسلامی که همین امروز چهارشنبه در کلاس درس فقه خود در قم بار دیگر از وضعیت پوشش زنان و جوانان در ایران انتقاد کرده است.

در واقع زنان و جوانان دارند به پیشروی خود ادامه میدهند و گام به گام فرهنگ و پوشش مورد دلخواه خود را به حکومت تحمیل میکنند و هیچ چیزی هم جلودارشان نیست و این مسئله آنقدر فراگیر شده که جمهوری اسلامی عملا دیگر نمیتواند جلوی آنرا بگیرد. با سرک کشیدن به خیابانها و یا با نگاهی به ویدئوها و عکسهایی که تصویری از مکانهای مختلف جامعه ایران نشان میدهد٬ میینیم که جمهوری اسلامی این عرصه را باخته است. از مهمانیهای مختلط تا خیابانها تا مراکز خرید و پارکها٬ تا لب دریا و جنگلها و تا اینترنت و مدیای اجتماعی و نیز اماکن اداری و دانشگاهها و مدارس همه نشان از ور افتادن حجاب است.

یک تعرض توده ای و مدرن علیه فرهنگ مذهبی و حجاب اسلامی مورد نظر جمهوری اسلامیست. بی شک این موج عظیم، این جنبش غول آسای خلاصی فرهنگی زنان و جوانان ایران قدرتمندتر و گستردهتر خواهد شد و بصورت رسمی جمهوری اسلامی را به زانو درخواهد آورد. باید هرچه بیشتر به این آتش براه افتاده دمید و آنرا برای حکومت سوزان تر کرد. باید بیحجابی در خبابانها و اماکن عمومی روتین شود و این جهتی است که جامعه ایران در پیش گرفته است.*

مندرج در ژورنال پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۳- ۸ مه ۲۰۱۴.

 

لینک مطلب در فیسبوک

Add comment


Security code
Refresh

connect1