23آگوست2017

سازمان جوانان کمونیست

جمعه, 12 ارديبهشت 1393 ساعت 04:51

چرا باید به سازمان جوانان کمونیست پیوست؟!

نوشته شده توسط

بیش از نیمى از جامعه ایران را ما جوانان تشکیل میدهیم. سهم بخش اعظم نسل ما، از حاکمیت رژیم منحوس اسلامى بجز سرکوب خشن، محرومیت سیاسى، فرهنگى بیکارى و‌‌ناامنى اقتصادى و اجتماعى نبوده است. توقعات و تصویر بویژه این بخش از جامعه را از زندگى، علیرغم سه دهه قرنطینه سیاسى و فرهنگى و رواج روزمره باورهاى ارتجاعى، دستاوردها و آرمانهاى پیشرو و انسانى بشریت امروز است که شکل میدهد. نسل ما هنوز جنگش را با رژیم اسلامى نکرده است و امروز میرود که پا به این میدان بگذارد. امروز این آرزوهاى سرکوب شده ما براى آزادى، رفاه، برابرى، براى جامعه‌اى برى از جهل و خرافات سیاه اسلامى پاسخ میخواهند. رژیم اسلامى از مهار مبارزه ما عاجز است. جنبش اعتراضى رو به رشد و بالقوه بسیار عظیم ما علیه نابرابرى و بى عدالتى و خفقان و حاکمیت سیاه مذهب، بخشى از نیروى انقلاب آزادیخواهانه طبقه کارگر براى خلاصى مردم و جامعه ایران از بختک رژیم اسلامى و برپائى یک جامعه آزاد و برابر و انسانى است.

نسل جوان ایران، نسلى که در دنیایى تحت حاکمیت سیاه جمهورى اسلامى چشم به دنیا گشوده است، از نزدیک حاکمیت مذهب، تبعیض، نابرابرى، آپارتاید جنسى، عدم تامین اجتماعى و سرکوب و خفقان را تجربه کرده است و علیرغم حاکمیت سیاه جمهورى اسلامى، امید به آینده‌اى بهتر را از کف ننهاده و براى تحقق آن به مبارزه برخاسته است.

ما جهانى میخواهیم که سعادت و رفاه همگانى و آزادى و برابرى حقیقى شهر‌وندان منشاء هر تلاش اجتماعى باشد. جهانى انسانى و شایسته بشر امروز. جهانى مملو از شادى و نشاط، جهانى که در آن انسانیت را به بند نکشند و آزادى را سلاخى نکنند. این جهان را باید ساخت.

تاریخ معاصر از یکسو، تاریخ تلاش و مبارزه کارگران و مردم زحمتکش و آزادىخواه براى تغییر جهان، و از سوى دیگر تاریخ اعمال قهر و سرکوب توسط حاکمان و سرمایه داری و دولتها و نهادهاى گوناگونش و خشونت ارتجاع لجام گسیخته مذهبى و ناسیونالیستى براى حفظ ارکان وضع موجود بوده است. این جدالى بر سر سرمایه‌دارى و سوسیالیسم است. در این جدال همیشه مبارزه کارگران و سوسیالیسم با آزادى و رفاه تداعى شده است و یکه‌تازى بورژوازى با فقر و فلاکت و بى حقوقى فردى و اجتماعى.

سازمان جوانان کمونیست(سازمان جوانان حزب کمونیست کارگری ایران)، سازمانى است براى به میدان آوردن و متشکل کردن همه جوانانى که علیه استثمار و نابرابرى و فقر، علیه عقب ماندگى و مذهب، علیه ناسیونالیسم و قوم پرستی، علیه زن ستیزى و نژاد پرستى، و در یک جمله از سرمایه داری خسته و بیزار هستند.

سازمان جوانان کمونیست با متشکل کردن مبارزات جوانان در برابر جمهوری اسلامی و بر علیه سیستم استبدادی،مذهبی،استثماری، علیه سیستم تبعیض و نابرابر و علیه اعدام برای ساختن و رسیدن به جامعه ای آزاد،برابر،مرفه و شاد برای همگان. تلاش میکند سازمانیست که جمعی عظیم از جوانان را که برای ایجاد جامعه اى آزاد و انسانى، به ایجاد دنیائى برابر و آزاد، مرفه و مدرن، دنیایى شاد و بشریتى خوشبخت، دل بسته اند را در خود برای مبارزه متشکل گرد می آورد.

سازمان جوانان کمونیست متعلق به سنت مارکس و جنبش آزادیخواهانه کمونیسم کارگرى براى دگرگونى جهان و برپائى یک دنیاى بهتر است. ما دشمن استثمار و نابرابرى، تبعیض و بى‌عدالتى، فقر و محرومیت، زن ستیزى و بیحقوقى سیاسى و اقتصادى مردم هستیم. ما مذهب و ملیت و خرافه و سنت‌گرائى نمیخواهیم. ما میخواهیم در جامعه‌اى زندگى کنیم که در آن آزادى و برابرى حکم کند و عشق به همنوع مبناى جامعه باشد. ما همه آزادى را میخواهیم و براى تحقق آن به میدان آمده‌ایم. ما براى سرنگونى رژیم جمهورى اسلامى، نابودى نظام سرمایه دارى و برقرارى یک جمهورى سوسیالیستى در ایران مبارزه میکنیم.

آینده از آن ماست!

به ما بپیوندید!

ایمیل تماس: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سازمان جوانان کمونیست

دیدگاه‌ها   

+1 #2 میلاد 1394-11-23 15:49
دوست غزیز
بله حق با شماست. من اون بیانیه رو کامل نخونده بودم، و کلمه "تشبثات" را هم دفعه اولی بود که می دیدم. به هر روی ازز دقت و نظر شما ممنوونم :ی
نقل قول کردن
+1 #1 sima 1394-11-22 12:03
To: Milad

تشبثات
)TASHABOSAT( be manieh edea va jest va manovr ast.
https://rowzane.com/ca/article=54780

Milad jan matalebiro ke amade barayeh khandan mikonid ghablan bekhanid. va agar natavanestid onro talafoz konid ya manayash ro bedanid az digar azizan beporsid.

Harchand man fekr mikonam rofaghaye ke in bayanieh ro neveshtan bayad az kalamateh saghil va sakht parhiz konand.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

connect1