18February2018

سازمان جوانان کمونیست

  •  
  •  
Thursday, 01 December 2016 15:33

باج‌افزاری که اطلاعات شما را به سرقت می‌برد

Written by

باج‌افزار جدید «VIndows Locker» رایانه‌های کاربران را آلوده می‌سازد و پرونده‌های آن‌ها را با یک پسوند vindows. رمزگذاری می‌نماید، و به این ترتیب تلاش می‌کنند کاربران را به تماس با یک شماره‌ی تلفن جعلی متعلق به پشتیبان مایکروسافت وادار کند که این پشتیبان سامانه‌ی آلوده را در ازای دریافت پول تعمیر می‌کند.

کاربرانی که رایانه‌ی آن‌ها آلوده شده با پیغامی مواجه می‌شوند که این پیغام در حقیقت یک باج ۳۵۰ دلاری را برای باز کردن پرونده‌های قفل‌شده طلب می‌کند.

در بیشتر این موارد، مجرمان سایبری از باج‌افزارهایی استفاده می‌کنند که باج درخواستی را در قالب بیت‌کوین یا سایر واحد‌های پرداخت دریافت می‌نمایند، اما تا آن‌جایی‌که به توسعه‌دهندگان Vindows مربوط می‌شود، آن‌ها سعی دارند کاربران را به تماس با یک شماره که مثلاً متعلق به پشتیبان مایکروسافت است وادار نمایند تا از این پشتیبان بخواهند که سامانه‌ی آن‌ها را اصلاح نماید.

 

چگونه می‌توان آلودگی Vindows را برطرف کرد

در مواردی که قربانی با شماره‌ی تلفن جعلی تماس بگیرد، مهندس جعلی مایکروسافت اصلاحیه‌ای را به وی پیشنهاد می‌کند که در ازای پرداخت ۳۵۰ دلار در اختیار وی قرار می‌گیرد؛ در این مبادله فرم‌هایی در رایانه‌ی قربانی باز می‌شود که این فرم‌ها اطلاعات شخصی و جزئیات مربوط به کارت اعتباری وی را درخواست می‌نمایند.    

این تکنسین برای فریب کاربران صفحه‌ی پشتیبانی مایکروسافت را باز می‌کند و به سرعت یک URL کوتاه‌شده را در نوار آدرس جای‌گزین می‌نماید. این آدرس کاربر را به صفحه‌ی پرداخت هدایت می‌کند که در حقیقت این صفحه از نوع یک فرم وب سفارشی است که براساس JotForm نوشته شده است؛ JotForm یک سازنده‌ی مجاز و برخط فرم است. چنانچه شما اقدام به پر کردن اطلاعات درخواستی این فرم کنید، پول نقد خود را در اختیار یک دسته کلاه‌بردار اینترنتی قرار می‌دهید که هیچ‌وقت پرونده‌های شما را بازیابی نخواهند کرد. 

این شرکت امنیتی یک ابزار اختصاصی را توسعه داده تا به واسطه‌ی آن این باج‌افزار را حذف نماید. 

 منبع: Softpedia

تهیه و تنظیم از ایمان دشت پیما

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرام خیابان https://telegram.me/kheyaban

 

 

Add comment


Security code
Refresh

connect1