24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 27 November 2017 02:37

اخبار کوتاهی از وضعیت جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(LGBTQ ها) در هفته چهارم آبانماه 1396

Written by

اخبار کوتاهی از وضعیت جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(LGBTQ ها) در هفته چهارم آبانماه 1396

1.مردم استرالیا به حق ازدواج با همجنس رأی مثبت دادند.
سترالیایی‌ها در یک همه‌پرسی به حق ازدواج با همجنس رأی مثبت دادند اما راه تا قانونی شدن این ازدواج طولانی و منوط به رأی نمایندگان مردم استرالیا در مجلس نمایندگان و سنای این کشور است. با این حال نخست‌وزیر استرالیا، مالکوم ترنبول، به رأی‌دهندگان قول داده که لایحه اصلاح قانون ازدواج این کشور را تا ماه ژانویه ۲۰۱۸ در مجلس به رأی می‌گذارد.صبح چهارشنبه ۱۵ نوامبر/ ۲۳ آبان نتیجه همه‌پرسی‌ای که از روز ۱۲ سپتامبر آغاز شده بود مشخص شد و ۶۱/۶ درصد از نزدیک به ۱۳میلیون نفری که در این همه‌پرسی شرکت بودند به ازدواج دو همجنس آری گفتند.

۲. ممانعت دولت ترکیه از برگزاری رخدادهای مروبط به رنگین کمانان در ترکیه
مقام‌های دولت ترکیه برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مرتبط با همجنسگرایان و افراد تراجنسیتی و مضامین مربوط به آنها را در شهر آنکارا، پایتخت این کشور ممنوع کردند.شهرداری آنکارا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت این محدودیت از روز شنبه به مدت نامحدودی برقرار می‌شود و بر اساس آن برگزاری هر گونه رویدادی از قبیل نمایش فیلم، تئاترو برپایی نمایشگاه ممنوع محسوب می‌شود. شهرداری آنکارا علت این تصمیم را حمایت از «امنیت عمومی» اعلام کرده‌اند.همجنسگرایی در ترکیه ممنوع نیست اما فعالان حقوق این گروه می‌گویند موارد متعددی از تبعیض و بد رفتاری با این افراد دیده میشود.

۳. بیستم نوامبر روز جهانی یادبود افراد ترنسجندربود.
در این روز یاد تمام ترنس‌هایی که در یک سال گذشته بر اثر ترنس‌هراسی و ترنس‌ستیزی به قتل رسیده‌اند گرامی داشته می‌شود. بسیار بوده‌اند ترنس‌هایی که در نوجوانی و جوانی بخاطر ترنس بودن زنده زنده آتش زده شدند، به ضربات چاقو به اندام جنسی یا به بدن خود به قتل رسیدند، ربوده شدند، مورد تجاوز قرار گرفتند.و البته این تنها ترنس‌ستیزی نیست که جان ترنس‌ها را می‌گیرد. نژادپرستی، زن‌ستیزی، خارجی‌ستیزی و روسپی‌هراسی و روسپی‌ستیزی (نفرت از کارگر جنسی) نیز در سرتاسر جهان از جامعه ترنسجندر قربانی می‌گیرد. به عبارت دیگر انواع «دیگری‌ستیزی» و «نفرت از هرکه شبیه ما نیست» بیش از هر کس از به‌حاشیه‌رانده‌شده‌ترین گروه‌هاست که قربانی می‌گیرد.

۴.اداره مهاجرت از نوجوان همجنسگرای افغانستانی می خواهد که برای اثبات همجنسگرایی خود مدرک ارائه کند
ذکی حسنی نوجوان همجنسگرای تبعه افغانستان به همراه دوست پسر خود از ایران به امید یک زندگی بهتر خارج شد. اما سفر او سرانجام خوشی نداشت و در مرز ترکیه دوست پسر خود را گم کرد.اما گرفتاریهای این نوجوان همجنسگرای متقاضی پناهندگی به همینجا ختم نمی شود. اداره مهاجرت سوئد به او می گوید که «مدارک کافی جهت اثبات اینکه همجنسگرا است ارائه نداده است.» او با تعجب به گزارشگر اس و ت می گوید که نمی فهمد منظور از مدارک برای اثبات همجنسگرایی چه می تواند باشد.- ذکی بمانند ما که در سوئد رشد کرده ایم نمی تواند براحتی در رابطه با مشکلات جنسی صحبت کرده و توضیح ارائه نماید. اداره مهاجرت باید این موضوع را در جریان رسیدگی به پرونده های متقاضیان پناهندگی همجنسگرایان در نظر بگیرد، توجهی که امروز در مقیاس بسیار اندکی صورت می گیرد

حضور ونظر شما برای ما امیدبخش وبسیارمهمه وازشما میخوایم تا با پیوستن به کانال رنگین کمانان ایرانی مارو همراهی کنید ونظرات واخبار ومسائلی که فکرمیکنید بایدمطرح شوند رو با ما درمیان بگذارید.
کانال تلگرام: https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1