23February2018

سازمان جوانان کمونیست

Tuesday, 24 March 2015 00:00

اعتراض مردم خرمشهر علیه بیحقوقی و فقر در مراسم یونس عساکره

Written by

مراسم خاکسپاری یونس عساکره، جوان ساکن خرمشهر که در اثر خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست داد، به تظاهرات علیه جمهوری اسلامی تبدیل شد. در این مراسم که از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه سوم فروردین و با تجمع در خیابان‌های اطراف “حسینیه‌ کوت‌ شیخ” خرمشهر آغاز شد، هزاران شهروند معترض که بسیاری از آن‌ها را جوانان تشکیل می دادند، فریادهای "حریه حریه"(آزادی آزادی) سر می‌دادند. جمعیت خشمگین، سپس با خواندن شعر و یزله به سوی مرکز شهر و بازار خرمشهر حرکت کردند تا این‌که حدود ساعت 5 عصر ادامه داشت. در همین رابطه  روز دوشنبه تصاویر و پوسترهای بزرگ یونس عساکره به زبان‌های عربی و فارسی در تمام سطح شهر خرمشهر دیده می‌شد.

این جوان ۳۱ ساله‌‌، صبح روز ۲۳ اسفند و یک روز پس از آن‌که دکه‌‌ی میوه‌فروشی‌اش توسط ماموران شهرداری خرمشهر تخریب شد، خود را در مقابل ساختمان شهرداری این شهر به آتش کشید. او ابتدا به “بیمارستان طالقانی” اهواز که مخصوص سوانح سوختگی است، منتقل گردید و بعدتر به تهران انتقال داده شد تا این‌که صبح روز یکشنبه (۲ فروردین‌) بر اثر شدت جراحات و به ویژه عفونت ناشی از سوختگی داخلی در “بیمارستان مطهری” تهران درگذشت.

سازمان جوانان کمونیست ضمن تسلیت به خانواده یونس اعلام میکند که این خشم و اعتراض از مرگ یونس موج خشمی است علیه وضعیت موجود که بیحقوقی و سرکوب و استثمار را به زندگی مردم تحمیل کرده اند. خشمی است علیه مسببان این وضعیت که یونس و یونسها را قربانی میکنند. باید همبسته و متحدانه این اعتراض را علیه دولت و حاکمین که مسبب این شرایط اقتصادی و اجتماعی و سیاسی هستند ابراز داشت. جوانان و دانشجویان سایر نقاط کشور می توانند همبستگی خود نسبت به اعتراض جوانان و مردم خرمشهر و خوزستان را اعلام کنند.

 

نه به حکومت فقر و استثمار

زنده باد برابری و عدالت

 

سازمان جوانان کمونیست

3 فروردین 1393

23 مارس 2015

Add comment


Security code
Refresh

connect1