24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Wednesday, 08 March 2017 01:52

پیام سحر هاشمی از بشرویه برای ۸مارس روز جهانی زن

Written by

پیام سحر هاشمی از بشرویه برای ۸مارس روز جهانی زن
بشرویه شهرستان کوچکی در جنوب خراسان است، اما زنان بزرگی دارد، زنانی که از قوانین اسلامی، مردسالار و سنت های عقب مانده خسته اند
سحر هاشمی از شهر بشرویه دست نوشته ای برای انقلاب زنانه فرستاده که با شما به اشتراک میگذاریم.

?زندگی خودمو که مرور میکنم تنها چیزی که میبینم ترس و اضطراب و زندان و سانسور و گناه کار بودن و اشتباه و درد بوده...
22 سالم بود که برای فرار از فشار روانی خانواده ام برای ازدواج، تن به یه ازدواج سنتی دادم.
اولین شب زندگی مشترک ناباورانه با تقاضای عمل جنسی صرفا فیزیکی شوهرم بخاطر ارائه سند بکارت به خانواده اش روبرو شدم و بعد از امتناع از اینکار، مورد تحقیر و توهین های شوهرم قرارگرفتم.

بزرگترین دردم این بود که هیچوقت نمیتونستم به جدایی از این فرد فکرکنم، چون از اول با اجبار شروع شده بود، و مگه من اصلا حق انتخابی هم داشتم؟ همیشه طلاق به معنی نابودی کامل همه چی بود. خانواده ای که از من حمایت نمیکردن. جامعه ای که جایی برای من نداشت. آینده ای که برای همیشه نابود میشد. هیچ شانس دوباره ای نبود. ناچار باید میسوختم و میساختم، با یه امید واهی به بهبود تدریجی اوضاع...

بعد از چندماه فشار خانواده شوهر برای بچه دار شدن شروع شد و باز عمل جنسی کاملا فیزیکی فقط بخاطر باردار شدن، و تحقیر و توهین بعد از هربار منفی شدن تست بارداری... تا سرانجام بعد از حدود یکسال نتیجه تست مثبت شد.

حالا از تولد دخترم یکسال میگذره، و پدرش جز خریدن پوشک چیزی از بزرگ شدن بچه اش نفهمیده، البته خط و نشون زیاد میکشه، دخترم باید چادری باشه، دخترم باید نمازخون باشه و خیلی بایدهای دیگه
من که با مادر شدن، نه برای خودم، که میخوام برای آزادی و حق انتخاب دخترم بجنگم، اولین قدم رو جدایی از پدر متعصب و ناآگاهش میبینم. به قیمت مطرود شدن خودم از خانواده و اجتماع و بازم توهین ها و کنایه ها و تهمت ها...

اما قانون میگه، من حق طلاق ندارم و حضانت بچه با من نیست. اگه بتونم طلاق بگیرم، دخترمو ازم میگیرن و اون تنها پناهگاهشو از دست میده.
این سرنوشت خیلی از زن های جامعه ی ایرانه، ولی صداشونو کسی نمیشنوه حتی همجنس های خودشون اونهارو از عواقب حرف زدن ترسوندن.
اما ما تا کی میخوایم در مقابل این دو قانون که به وضوح ناعادلانه و غیرانسانی هست سکوت کنیم؟ هیچ کسی قرار نیس بیاد و اوضاع رو برای ما خوب کنه، تنها کسی که باید تغییر رو شروع کنه خودمون هستیم.

شما هم می توانید دست نوشته‌های خود را به ستون دست نوشته های یک زن عاصی در انقلاب زنانه ارسال کنید.

عکس آرشیو

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1