24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Sunday, 05 March 2017 04:32

راهکارهای اجتماعی و علنی در 8مارس روز جهانی زن

Written by

یکی از راهکارهای اجتماعی و علنی در 8مارس روز جهانی زن، نمایش فیلم هایی از سینمای جهان که به مبارزات زنان و نقد عوامل بیحقوقی در طول تاریخ پرداخته و بحث و گفتگو در مورد الگوهای مبارزاتی مناسب متشکل و سازماندهی شده و بکار بستن آنها.
در این زمینه فیلم های Made in Dagenham و Suffragette و Gett پیشنهاد می شود. 


?معرفی فیلم "حق رأی" Suffragette ?
این فیلم به جنبش طرفداران حق رأی زنان در بریتانیا در اوایل قرن بیستم می‌پردازد و نخستین فیلمی است که اجازه پیدا کرده در پارلمان بریتانیا فیلمبرداری شود.
در این فیلم می بینید که چطور یکی از گروههای کارگری زنان برای دستیابی به حق رأی مبارزه می کنند و چگونه یکی از کارگران زن به رهبر عملی پیش برنده این مبارزه تبدیل می شود.
فیلم حق رای به کارگردانی سارا گورون که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد به همه علاقمندان تاریخ مبارزاتی برای دستیابی به حقوق زنان پیشنهاد میشود. امیدواریم از دیدن این فیلم لذت ببرید و نور امید و انگیزه برای یک دنیای بهتر در این روزهای بهاری در دلهایتان روشن شود.


?معرفی فیلم Gett "طلاق" ?
فیلم Gett "طلاق" روایت یک زن سکولار است که برای کسب آزادی خود سالهاست که برای طلاق از شوهر مذهبی اش به دادگاه مراجعه میکند. اما شوهرش، اطرافیان وی و قاضی های دادگاه از طلاق وی ممانعت بعمل می آورند.
این زن 5 سال از زندگی خود را در تقلای طلاق می گذارند. طلاقی که قرار است در یکی از دادگاههای مذهبی اسرائیل انجام شود.
این فیلم شباهت های آشکار بین ادیان مختلف "یهودیت" ، "مسیحیت" و "اسلام" را نشان میدهد. شباهت آشکار بین قوانین دین "یهودیت" در اسرائیل و قوانین "اسلامی" در ایران، در این فیلم با این رویکرد که "زن" در جایگاه بچه زایی، شوهر داری، منزل داری، تعهد به خانواده، دین و ملیت پذیرفته است، اما زن آزاد باید مورد تحقیر، آزار و خشونت قرار بگیرد بسیار به چشم می خورد. در این فیلم دید کالایی به زن و برده انگاشتن زن با روبنای مدرن و امروزی در محتوای صحبت های افراد مذهبی تکرار می شود.


?معرفی فیلم Made in Dagenham "ساخت داگنهام" ?
روایتی است از مبارزات و اعتصاب کارگران زن در سال 1968 در کمپانی اتوموبیل فورد داگنهام. زنان کارگر برای دستیابی به دستمزد برابر با چالشها و موانع زیادی از جانب صاحبان سرمایه و حتی دولت روبرو می شوند اما به مبارزه همبسته خود ادامه داده، تا جائیکه پیروز از میدان مبارزه بیرون می آیند. این فیلم الگوی متشکل، سازمانیافته و هدفمند مبارزاتی قابل توجهی برای تاکید بر مطالبات و پیشروی مبارزات تا دستیابی به هدف است. 


✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️
همراهان گرامی برای نوشتن بیانیه روز جهانی زن، به نقشه عمل انقلاب زنانه برای 8مارس در لینک زیر مراجعه کنید ویا از راههای ارتباطی با انقلاب زنانه تماس بگیرید???
https://goo.gl/Xz7Zls

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1