18February2018

سازمان جوانان کمونیست

Sunday, 29 January 2017 00:42

دور جدید ستم بر زنان با امضای قطع بودجه سقط جنین توسط ترامپ

Written by

دور جدید ستم بر زنان با امضای قطع بودجه سقط جنین توسط ترامپ  


لغو بودجه نهادهای خیریه ای که به زنان برای سقط جنین ناخواسته شان کمک می کنند، از اولین تصمیم هایی بود که دونالد ترامپ در روز اول کارش در کاخ سفید گرفت. اقدامی که با موجی از اعتراضها در داخل و خارج از امریکا روبرو شده است.
آمریکا یکی از بیشترین کمک های مالی به سازمانهای غیر دولتی در دنیا در ارتباط با جلوگیری از بارداری ناخواسته و سقط جنین را انجام میداده است که از این به بعد قطع می گردد.
صدور این فرمان که درست دو روز پس از اعتراض میلیونی علیه دونالد ترامپ و دفاع از حقوق زنان و حق سقط جنین صورت گرفت، تامين بودجه برای سازمان‌های غيردولتی بين المللي که در زمينه ي سقط جنين فعاليت مي کنند را ممنوع کرد.
همچنین این دستور یک روز پس از چهل‌وچهارمین سالگرد «رو علیه وید» (Roe versus Wade) حکم تاریخی دیوان عالی فدرال ایالات متحده آمریکا در خصوص قانونی شدن سقط جنین صادر شد. این قانون در سال ۱۹۷۳ به تصویب رسید، که بر اساس آن سقط جنین در سه ماه نخست بارداری حتی بدون نیاز به نظر پزشک آزاد اعلام شد.
به گفته سسیل ریچاردز، رئیس تنظیم خانواده ایالات متحده، این فرمان رییس جمهور جدید سبب تعطیلی درمانگاه‌ها در سراسر دنیا، بارداری ناخواسته زنان و سقط جنین خطرناک خواهد شد.

انتشار در وبسایت: صدف صمدی 


نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1