24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Sunday, 12 November 2017 12:52

️ در اوج بحبوحه ی اعتراضات دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه نفت سال 94 هاشمی طی نامه ای به هامانه (که مسولیت امور دانشگاه نفت را از طرف وزیر به عهده داشت) خواستار موافقت وزیر نفت با جذب گروه الف دانشگاه نفت طبق روال سابق میشود بلکه ماجرای اعتراضات

Written by


اما زنگنه مخالفت میکند!
اعتراضات ادامه دارد و وزیر بالاخره کوتاه می آید. 
هاشمی طی تماسی با لیدر های تجمع؛ جان فرزندش را قسم میخورد که امضای زنگنه را گرفته و همه چی تمام است.
️ اما به راستی چرا همه چی تمام نشد؟
ماجرای نام
https://t.me/uniiran/957
️ هاشمی با شوق و ذوقی وصف ناشدنی با لیدر های تجمع و اعضای هیات رییسه تماس میگیرد که همه چیز تمام و زنگنه امضا کرده است.

️ گویا امضای زنگنه حکایت از جذب گروه الف طبق روال سابق دارد. این امر موجب میشود که لیدرهای تجمع با مشورت همدیگر و تصمیم جمعی تجمعات را پایان دهند.

مشکل میدانی در خارج از دانشگاه حل شده است.اما کماکان فضای داخلی دانشگاه ملتهب است. رییس به دنبال یک ناجی است.

️ و اما ناجی فضای دانشگاه هیچکس نیست جز حاج آقای علوی کیا.

علوی کیا و هیات رییسه با دیدن امضای زنگنه با خیالی راحت همراه هاشمی به مسجد دانشکده اهواز می آیند تا خبر از یک پیروزی قطعی دهند. این پیروزی آنقدر در نظرشان قطعی بود که علوی کیا و#هیئت_رئیسه وعده ی #استعفای_دسته_جمعی را در صورت عدم تحقق صحبت هایشان دادند. حتی علوی کیا پا را فراتر گذاشته و به لباس پیغمبر سوگند میخورد!!!

️ اما در این میان به یکباره با کمک مستقیم سلحشور ابلاغیه مورخ 27 دیماه منتشر میشود.ابلاغیه ای مبهم که تلویحا حق مسلم گروه الف را به اما و اگر های زیادی گره میزند( شایان ذکر است که تمام مشکلات کنونی در جذب گروه الف نشات گرفته از همین ابلاغیه کذایی است )

️ نکته جالب ماجرا اینجاست که طبق آنچه که علوی کیا به صراحت بعدها اشاره میکند ؛ ابلاغیه مذکور تفاوت بسیار مشهودی با آنچه که زنگنه امضا کرده بود دارد.

در اینجا چندین سوال مهم بوجود می آید :

⁉️ چرا وقتی علوی کیا و هیئت_رئیسه این تفاوت آشکار در نامه امضا شده ی زنگنه و ابلاغیه 27 دیماه را دیدند؛ لب فرو بستند و از این تفاوت ها هیچ حرفی نزدند؟ آیا وجود #سکوت و آرامشِ قبرستان گونه فضای دانشگاه ارجح بر حق و حقوق جمع کثیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه است؟؟

⁉️ورای این قضیه چرا حتی بعد از اجرای کُند و غیر متعارف گروه الف هیچ کدام از اعضای هیئت_رئیسه واکنشی نشان ندادند؟

⁉️ حجت الاسلام علوی کیا که به بهانه عدم اجازه ی نهاد مرکزی تهران برای ورود به قضیه، به کل خود را کنار کشیده است چرا در آیینه بار دیگر به لباس پیغمبر نمینگرد و کاغذ و قلم برای نوشتن استعفا بدست نمیگیرد؟
ایشان.چرا پاسخ نمیدهند که چرا آن زمان با خطابه های پر شور مسولیت آرام کردن فضا را داشتند اما اکنون که به وضوح حق خورده شده ی دانشجویان را میبینند و در جمع های خصوصی به آن اذعان دارند، در جمع عمومی وعده های گذشته را از یاد برده اند و از قبول مسولیت حتی به عنوان عضوی از هیئت_رئیسه شانه خالی میکنند؟

⁉️ و اما آقای هاشمی باید پاسخگو باشند که چرا قضیه #نامه_محرمانه باید بعد ازدو سال آنهم به صورت اتفاقی و از طریق مسولین قبلی وزارت فاش شود؟ چرا وقتی این چنین مدرک متقنی و با امضای وزیر وجود دارد هیچگاه دانشجویان را از مفاد آن نامه مطلع نکردید که لا اقل در احقاق حق ایشان توسط روند های حقوقی مورد استفاده قرار بگیرد؟ 
آقای هاشمی شما حتی بعد از تماس ها و واسطه های گوناگون راضی به این نشدید که نامه و یا حتی حتی حتی شماره این نامه را در اختیار بقیه قرار بدهید تا به عنوان اهرم بسیار قوی حقوقی از آن به نفع مجموعه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه استفاده شود؟؟ 
شما به بهانه واهی #محرمانه بودن این نامه حاضر به در اختیار قرار دادن آن نشدید و حتی شماره نامه را نمیگویید.با فرض مقرون به صحت بودن ادعای شما باید پاسخگو باشید که آیا این نامه مهم تر است یا زندگی چند صد نفر از جوانان این مملکت!!

⁉️ به راستی آقای هاشمی تا کِی میخواهید دانشگاه آبرومند صنعت نفت را با مدیریت ناکارامد خود در گنداب بی اعتباری و بی آبرویی فرو ببرید ؟ مگر این صندلی چقدر می ارزد؟ شما تا همین الان هم تاریک ترین دوران دانشگاه را به نام خود زده اید و بخاطر عشق به صندلی تان تمام اعتبار 78 ساله دانشگاه را به تاراج برده اید اما هنوز فرصت باقی است تا یک بار برای همیشه فرصت را غنیمت شمرده و به داد مظلومان برسید.

️ آقای هاشمی بدانید که این نامه مانند خیلی از نامه های مثلا #محرمانه وزارت غیر قابل دسترسی نیست و دیر نیست آن روزی که این نامه به دفترتان فکس شود!!!

⁉️ آقای هاشمی به راستی چگونه چشم در چشم دانشجویان رو به روی آنان به قامت استادی ایستاده و تدریس می کنید ولی در آنسوی ماجرا تیشه به ریشه زندگی شان زده و سوار بر صندلی تنها و تنها تماشا میکنید؟

حال این بار #نوبت_دانشجویان است تا در دانشگاه ندای #حق_خواهی سر دهند و فریاد خود را بر سر هر آن کس که ظلمی بر مظلومی روا دارد سر دهند .

تجربه نشان داده است که همواره #صدای_دانشجو ، آن هم از #درون_دانشگاه بیشتر از هر صدایی کاراست . همه منتظر #فریادتان هستیم .

#وعده_استعفا #هیئت_رئیسه
#مطالبه #شورای_صنفی_دانشجویان

کانال تلگرامی https://t.me/uniiran
پیامگیر تلگرامی @sjktamas

#استخدام #فارغ_التحصیلان #گروه_الف
#دانشگاه_نفت #آبادان
#هاشمی #ریاست_دانشگاه
#زنگنه #وزارت_نفت

کانال تلگرامی https://t.me/uniiran
پیامگیر تلگرامی @sjktamad

Add comment


Security code
Refresh

connect1