23February2018

سازمان جوانان کمونیست

Thursday, 15 June 2017 03:08

ده ها فعال جنبشهای مبارزاتی خواستار پیگیری وضعیت یک فعال زندانی حقوق کودک شدند.

Written by

?دها ها فعال فرهنگی و سیاسی و پژوهشگر ایرانی در داخل و خارج در نامه ای به شماری از ضخیت های بین المللی خواستار رسیدگی به وضعیت سعید شیرزاد از فعالین حقوق کودک شده اند که می گویند بیش از سه سال است که در زندان به سر می‌برد.

?بر اساس این نامه آقای شیرزاد سابقه فعالیت های داوطلبانه در انجمن حمایت از حقوق کودکان، خانه کودک شوش، و جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان را داشته است و در این مراکز اقدام به کمک های آموزشی، تحصیلی، و بهداشتی برای کودکان کار و آسیب دیده، و نیز ارائه داوطلبانه همین خدمات به #کودکان_مهاجر و #پناهنده و همچنین اقدام به برگزاری کلاس های مددکاری برای خانواده‌های آنان و انجام کارهای حقوقی و گرفتن وکیل برای نوجوانان بزهکار می کرده است.

?نویسندگان نامه گفته اند پس از انتقال آقای شیرزاد از زندان اوین تهران به زندان گوهردشت کرج، پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی در زندان و بدون هیچ گونه ملاقات قبلی با وکیل، محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شده است.

?نامه از جمله خطاب به دبیرکل #سازمان_ملل، گزارشگر کارگروه بازداشتهای خودسرانه سازمان ملل، گزارشگر ویژه #حقوق_بشر ایران، مدیر عامل صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است.

اخبار و فعالیتهای دانشگاه خودتان را برای ما ارسال کنید:

پیامگیر تلگرامی @sjktamas
کانال تلگرامی دانشگاه سنگر آزادی و برابری:
https://t.me/uniiran
صفحه فیسبوکی دانشگاه سنگر آزادی و برابری:https://www.facebook.com/uni.iran

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LikeShow more reactions
Comment

Add comment


Security code
Refresh

connect1