24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 08 May 2017 12:23

تجمع دانشجویان خوابگاه چمران در اعتراض به وضعیت نامطلوب خوابگاه‌ها

Written by


یکشنبه ۱۷اردیبهشت، عده‌ای از دانشجویان این خوابگاه در اعتراض به وضعیت بهداشتی خوابگاه (علی الخصوص فروریختن سقف یکی از سرویس‌های بهداشتی) و دیگر مشکلات دست به برقراری تجمع اعتراضی زده‌اند.
هنوز آن‌قدر از اعتراضات آبان و آذر ماه در کوی چمران و اعتراضات بهمن ماه در کوی پسران نگذشته‌است که سرمای اتاق‌ها فراموشمان شده باشد.
?با این حال فصل نو، بهار دل‌انگیز و ماجراهای نامتناهی خوابگاه دانشجویی که خودشان را با فصل‌ها تطبیق می‌دهند، هم‌چنان دامن‌گیر ماست. این‌بار وضعیت نامناسب سرویس‌های بهداشتی و فاضلاب خوابگاه، دانشجویان را، برای بیان اعتراض خود گرد هم آورد.
?مشکلات انباشت‌شده‌ی ساختمان‌های فرسوده، تمامی ندارد. از وجود حشرات و آلودگی‌ها تا خرابی آسانسور، از جمله مشکلاتی بود که از جانب دانشجویان مطرح شد.
حضور مسؤلان خوابگاه دختران در میان جمع، البته گرهی از کار نگشود و برای دانشجویان پاسخی قانع‌کننده وجود نداشت. واضح است که این مشکلات از ضعف چندین و چند ساله‌ی سیستم مدیریتی و فرایندهای خصوصی‌سازی انباشته شده است.
?بنابر وعده‌ی مسؤلان کوی چمران، دانشجویان منتظر انتقال مطالباتشان به مسؤلین مربوطه و حل تمامی این مطالبات هستند.

?مطالبات قرائت شده از جانب دانشجویان در تجمع به شرح زیر است:

?مادانشجویان همواره تحت فشار های گوناگون قرار داریم و این فشارها برای دانشجویان خوابگاهی و به‌ویژه دانشجویان دختر مضاعف است. اکنون بار دیگر مسأله‌ای، حیات روزمره‌ی ما دانشجویان ساکن ساختمان ۷۱ را دچار اختلال کرده که حتی از بیان آن شرمگینیم: فرو ریختن سقف سرویس بهداشتی همراه با فاضلاب آن!
فریاد ما نه برآمده از سرخوشی بلکه بر سر چیزی است که زیست مارا غیر قابل تحمل می‌کند. مشکلاتی از قبیل :

? ریزش سقف سرویس‌های بهداشتی
? وجود موش و حشرات موذی از قبیل ساس
? آب گرفتگی سینک های آشپزخانه
? خرابی آسانسور
? نشتی گاز

بدین جهت سریعاً و قویاً خواستار رفع مشکلات رفاهی خوابگاه و نیاز های اساسیمان هستیم.
به همین منظور حداکثر زمانی که می‌توانیم برای تعمیر سرویس های بهداشتی و مشکل حشرات و موش مد نظر قرار دهیم ۳ روز، تعمیر آسانسور و جلوگیری از نشتی گاز حداکثر ۱ روز است.

⛔️بدیهی است در صورت عدم رسیدگی به خواسته های فوق در زمان مقتضی، اعتراضات خود را به هر شکل ممکن ادامه خواهیم داد.

Add comment


Security code
Refresh

connect1