18February2018

سازمان جوانان کمونیست

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 767
Monday, 13 February 2017 01:41

دانشگاه علوم انسانی،رفتار غیر انسانی

Written by

دانشگاه علامه دانشگاه تخصصی علوم انسانی ،دانشگاهی با ظاهری اراسته که تا حدودی به خوبی توانسته با وجود مشکلات و مسائل عجیب و غریب و بدیعی که در این دانشگاه دیده میشود،حواس دانشجویان را گرم جشنواره هایی برای رقابت سر هیچ و اردو ها ی تفکیک شده و کانون های تفریحی و ...کند. و مسائل و مشکلات خاموش بمانند. و دانشجو حس کند نمیتواند اثر گذار باشد و سراغ آن مشکل نمیرود.

سردری که بسته است
چندماهی از شروع سال ۱۳۹۴ میگذشت که سر در دانشگاه تمام شد! و با صحنه ای جالب مواجه شدیم...
دو گیت و اتاقک جداگانه برای ورود خانم ها و آقایان و در اصلی که بسته بود و هر شخص ملزم به ورود از در مشخص خود با توجه به جنسیتش بود.
خوب بدلیل انکه همه ی دانشجویان یا در زمان ریاست قبلی دانشگاه بوده و یا اوصافش را شنیده اند این حرکت را بسیار معتدل تر از حرکت و برخورد او میدانستند و گله ای نداشتند!
ادعایشان این بود که در آن زمان افراد با توجه به جنسیتشان از در های جداگانه ی شمالی و جنوبی ورود میکردند!! اتاقک پل ارتباطی هر شخص با دانشگاه است. باید بتوانی به هر طریقی از آن گذر کنی!
۵ فرد از جنس خودت کمتر یا بیشتر ایستاده و به سرتا پایت می نگرند!
باید آنگونه که او میخواهد پوشیده باشی...لاکی نداشته باشی.جوراب پایت باشد، مانتو و یا پیراهنت فلان باشد فلان نباشد. مدل موهایت، ارایشت و ... همه باید به دلخواه آن ها باشد!
و تو بعد از کنکاش شدید باید به کلاست هم برسی! و حواست به درست برود. و بعد جشنی و جشنواره ای و غیره ای که توهین مذکور را فراموش میکنی!

کلاس هایی که تفکیک است
دلت میگیرد که جنسیتت کلاست را!استادت را! برخوردشان را نشانت میدهد! آن هم در مکان و اجتماعی که اسم و رسم علوم اجتماعی و انسانی را یدک میکشد و بی بهره مانده از این بی تبعیضی ها که هیچ،بلکه خود سردمدار و پیشرو در این امر بوده است!
نگرانیم که مبادا میتوانستند و با توجه به رنگ پوستمان کلاس هایمان را جدا میکردند که البته تفاوتی هم میانشان نمیبینیم!! توهین به شعور و حق دانشجویی را باز در اردو های تفکیک شده گم میکنیم!

شورایی که نداری
بعد از ۸ سال سلطنت و فراموش کردن حق بدیهی دانشجو برای نهاد مدنی اش یعنی شورای صنفی فکر میکردیم که در زمان سلطنت مشروطه ی رییس جدید کمی اوضاع بهتر شود و درگیر این مسائل ابتدایی نباشیم!
بعد از درگیری ها و پیگیری ها شورای صنفی جان دوباره گرفت و ...
یک سال و چند ماه بعد باز شاهد انحلال آن شدیم! ۲ سال بعد که جان به لب ها رسیده بود دانشجویان همتی کردند و چند هزار امضا جمع کردند و بی جوابی کشیدند تا بالاخره بعد از ابلاغیه رسمی که از وزارت به دانشگاه ها مبنی بر ایجاد شورای صنفی امده بود و پیگیری های شدید دانشجویانی که حالا مدت هاست مثل بقیه حقوقشان این را هم به فراموشی سپرده و تازه باید برایشان یادآوری کرد دوباره انتخاباتی برگزار شد! خبرهایی مبنی بر اتفاقاتی در انتخابات و ایرادات شیوه نامه و راه نیامدن دانشگاه به گوش میخورد که ما از آن گوش به در میکنیم.
اما فقط یک واحد توانست از ۷ خوان رستم گذر کند و شورایش تشکیل شود.
بقیه ی واحد ها میبایست دو هفته بعد انتخاباتشان برگزار میشد! اما با وجود گذشت تقریبا یک ماه حتی خبری از برگزاری اش نمی شنویم که هیچ برای مان سوال شده که آنهمه سخت گیری های مقرارتی و قانون مند شدن آن موقع تان که بسیار هم عالی بود و به احترامش کلاه هم از سر بر میداریم چه شد؟!
بازهم محرومیت دانشجویان از حقوقشان؟!
آیا دانشگاه علامه طباطبایی قطب علوم انسانی در بدیهی ترین مسائل مدنی و انسانی در آخر صف قرار دارد؟!

 

تهیه و تنظیم: رضا ملک خیاط.

 

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1