20February2018

سازمان جوانان کمونیست

اعتراض جمعی علیه امر به معروف و نهی از منکر،علیه گشتهای ارشاد وعلیه دخالت در حریم خصوصی شهروندان

 

برنامه پخش مستقیم: "اعتراض جمعی در شهرهای ایران علیه امر به معروف و نهی از منکر، علیه گشتهای ارشاد و علیه دخالت در حریم شخصی شهروندان"
را همین الان میتوانید از لینک زیر ببینید:
در این برنامه با ما همراه شوید و نظرات خود را در رابطه با موضوع برنامه از طریق راه های تماس که در زیر آمده اعلام کنید.
نسخه کم حجم این برنامه را کاربران در ایران از لینک زیر میتوانند دانلود کنند:
http://tiny.cc/stdkmy
چهارشنبه(28تیر1396 – 19ژوئیه2017)ساعت 10شب ایران برابربا 7:30عصر اروپای مرکزی بمدت یکساعت.
تماس مستقیم از طریق اینترنت(تلگرام، لاین، وایبر، ایمو): 0046739681438
تماس از اسکایپ با آیدی: javanan.tamas
تلفن مستقیم: 0013237397270
نظر کتبی و صوتی(تلگرام و واتس اپ): @sjktamas - و 0046739681438
روز یکشنبه ۲۵ تیر ماه 1396 هنگامی که یک آخوند به چند زن جوان در مترو بخاطر پوششان و عدم رعایت حجاب تذکر میداد(امر به معروف و نهی از منکر)؛‌ اصغر نحوی پور در اعتراض به این مسئله و در حمایت از زنان جوان با آخوند که قاضی سابق دادگاه خانواده هم بوده درگیر می شود و او را مورد ضرب و شتم قرار میدهد و مجروح میکند. در ادامه، اصغر نحوی پور توسط هدف شلیک پلیس قرار گرفت و کشته شد و چند نفر دیگر نیز در همین رابطه مجروح شدند. اعتراض علیه قتل عمد ماموران حکومت در همان محل صورت گرفت. "امر به معروف و نهی از منکر" اما پیشینه‌ی قدیمی‌تری در ایران دارد و پیش از حملات اخیر به دو آخوند در شهر ری و نیشابور، نیز بارها شاهد اعتراض شهروندان آمران به معروف و ناهیان از منکر و گشتهای ارشاد و... بوده ایم. از جمله در روز ۲۵ تیرماه ۱۳۹۰ یک بسیجی به نام علی خلیلی در پی یک درگیری خیابانی در رابطه با "امر به معروف و نهی از منکر" زخمی شد. برخی مراجع تقلید نیز خواستار تشکیل وزارتخانه "امر به معروف و نهی از منکر" در ایران شده بودند. مجلس اسلامی نیز روز ۱۶ مهرماه ۱۳۹۳ کلیات طرح "حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر" را تصویب کرد. در پی قانونی شدن طرح "حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر"، نهادی به نام "ستاد امر به معروف و نهی از منکر" تشکیل شد. ما در سالهای اخیر اعتراض و مقابله با دخالت حکومت و نهادها و افراد حکومتی در حریم شخصی و حقوق شهروندی را بارها شاهد بوده ایم. 
* مشاهده و تجربه شما از دخالت حکومت، نهادها و افراد حکومتی در حریم شخصی و حقوق شهروندی تحت عنواین مختلف، امر به معروف و نهی از منکر، گشتهای ارشاد و.... چیست؟
* بنظر شما چرا حکومت سیاست گذاری، تعیین بودجه ها کلان و ایجاد نهادهای مختلف را برای تعرض به حریم شخصی و حقوق شهروندی افراد پیش میبرد؟
* از دید شما آیا این رویکرد حکومت در جهت اجرای امر به معروف و نهی از منکر، گشتهای ارشاد و دخالت حکومت، نهادها و افراد حکومتی در حریم شخصی و حقوق شهروندی توانسته مردم را از خواسته هایشان عقب براند؟
* شما فکر میکنید چگونه میتوان اعتراض و مقابله جمعی با طرحهایی مثل امر به معروف و نهی از منکر، گشتهای ارشاد و دخالت حکومت، نهادها و افراد حکومتی در حریم شخصی و حقوق شهروندی را وسیعتر و گسترده تر در سطح شهرها گسترش داد؟ 
* فکر میکنید در مقابل این قتل عمد رخ داده توسط نیروهای حکومتی چه باید کرد؟ 
لینک پخش مستقیم برنامه در ساعت اعلام شده قابل مشاهده خواهد بود. 
https://www.youtube.com/watch?v=ahXCj...
مشخصات شبکه ماهواره ای کانال جدید(نگاه شما): یاه ست، فرکانس: 12594پلاریزاسیون عمودی V سمبل ریت: 27500 ای اف سی: 3/2.
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
پیامگیر تلگرام @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1