20February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 17 April 2017 20:15

صدای آتنا دائمی باشیم!

Written by


آتنا دائمی فعال دفاع از حقوق کودک، جنبش علیه اعدام و علیه تبعیض به زنان است. آتنا با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به خميني و خامنه ای و اختفای ادله جرم» ابتدا به ۱۴ سال زندان محکوم شده بود و سپس این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ٧ سال تقلیل یافت. آتنا ساعت هشت صبح روز ششم آذر ۹۵، توسط مأموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران در خانه اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او طی بیانیه ای از زندان به صدور حکم زندان برای خواهرانش انسیه و هانیه دائمی، که در واقع به منظور تحت فشار گذاشتن روحی و روانی‌ آتنا محکوم شده ‌اند اعتراض کرده و دست به اعتصاب غذا زده است. آتنا در این بیانیه نوشته است:
"هر از گاهی از گوشه و کنار دنیا می شنویم که تعدادی جنایتکار یا تروریست مردم را به گروگان میگیرند تا به اهدافشان که انتقام گیری یا کسب ثروت است دست یابند اما در ایران برعکس همه جا این مجریان قانون هستند که مردم، اموالشان و خانواده‌های زندانی سیاسی را به گروگان می گیرند تا در جامعه با ایجاد رعب و وحشت و خفقان به خواسته شان که بقای خود است، برسند.."
آتنا قبل از محکومیت ممنوع الخروج شده بود. او در اعتراض به این حکم می نویسد:
"ممنوع الخروجم، اعتراض دارم، شکایت دارم. نه دستور به قتل زهرا کاظمی داده ام، نه دستور به ضرب و شتم و کشته شدن سه تن در کهریز، نه در اختلاس و گم شدن پرونده ها در تامین اجتماعی نقش داشتم و نه قاضی بوده ام که هزاران نفر را در بی عدالتی به حبس و اعدام محکوم کنم! من به اعدام اعتراض کردم،به کشتار در کوبانی و سوریه اعتراض کردم، به رهبر جنایات "کهریزک" را یادآوری کردم ، من به هفت سال زندان محکومم اما "قاضی مرتضوی" به چند ضربه شلاق که "کی زده و کی خورده؟!" من نه قاری قرآن بودم و نه متجاوز اما شانزده ماه در زندان بودم تا بازجویی شوم،تا دادگاهی شوم و پرونده ام خیلی زود پیگیری شد، محکومم کردند به هفت سال حبس و من ممنوع الخروجم!
امثال مرتضوی و طوسی راحت از کشور خارج میشوند اما من اگر به هر دلیلی قصد خروج از کشور داشته باشم باید پانصد و پنجاه میلیون وثیقه ام را امثال "قاضی مرتضوی" ضبط کنند، به نفع چه کسی و در جیب چه کسی برود نمیدانم اما من ممنوع الخروجم. نتوانستم در این مورد خاص سکوت کنم. ممنوع الخروج ها شما هم اعتراض کنید به این همه بی عدالتی!"
اعتراض آتنا دائمی بطور واقعی اعتراض به دستگاه قضایی و سیستم سرکوب آن است و این صدای اعتراض همه مردم است. با حمایت گسترده از مبارزات آتنا و از خواستهایش به او اطمینان دهیم، که همراهش هستیم و از آتنا بخواهیم که اعتصاب غذایش را خاتمه دهد.
"معصومه نعمتی" مادر آتنا در هشتمين روز اعتصاب غذای دخترش که از ۱۹ فروردین شروع شده است، از مبارزات فرزندش سخن گفته و به مردم فراخوان داده است که "صدای آتنای من باشید".
با حمایت وسیع خود از آتنا دائمی و خواستها و مبارزاتش، به فراخوان مادر وی فعالانه پاسخ دهیم. احکام صادر شده برای خواهران آتنا انسیه و هانیه دائمی باید لغو و پرونده های امنیتی تشکیل شده برای آنان بسته شود. فشار و تهدید از روی خانواده آتنا باید برداشته شود و آتنا دائمی و کلیه زندانیان سیاسی و فعالین اجتماعی فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۶، ۱۷ آوریل ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Comments   

+1 #1 غلام عسگری بختیاری 2017-04-18 00:46
بادرودبه تمامی وجدانهای بیدارکه اززنان ومردان آگاه وآزادیخواه ومدافع حقوق بشر که بناحق گرفتارچنگالهای کفتارهای تحت فرمان ولی فقیه ارتجاع شده اند حمایت وخواهان آزادی آنها اززندانهای مخوف رزیم جهل وجور وفساد وجنایت اخوندی میباشند.
من بعنوان یک اسیب دیده ازگزمه های شاه وشیخ ضمن محکوم کردن دستگیری وصدوراحکام ناعادلانه برای آنها همراه وهمصدا با تمامی یاران وهمرزمانم خواهان آزدای تمامی زندانیان سیاسی وعقیدتی وفعالین کارگری ومعلمان ومدافعان حقوق بشر وحقوق کودکان وزنان بی سرپرست اززندانی رژیم آخوندی میباشم.
اکنون که کمپین حمایت ازشیردخترایرانز مین آتنا دائمی مطرح میباشد من نیزازایشان حمایت خودرا اعلام میدارم وخواهان لغو احکام ضدبشری برای او وخواهرانش میباشم وادامه حبس اورا شدیدا محکوم میکنم.
به امیدفردای آزادی متحد وپیروزباشید.
Quote

Add comment


Security code
Refresh

connect1