24February2018

سازمان جوانان کمونیست

WPI

WPI (96)

رفراندوم عمومی در کردستان عراق که روز ٢٥ سپتامبر برگزار شد، مستقل از انگیزه سیاسی دست اندرکاران دولت اقلیم یک رویداد مهم تاریخی بود که بر تحولات بعدی در کل منطقه تاثیرات مهمی خواهد داشت. علیرغم تهدیدات و فشارهای دولتهای ارتجاعی اردوغان و جمهوری اسلامی ایران و حکومت دست نشانده عراق و مزدوران حشد الشعبی و امثالهم، رفراندوم عموما در یک فضای آرام برگزار شد و مردم وسیعا در آن شرکت کردند. بنا به گزارشهای رسمی اکثریت قریب به اتفاق یعنی بیش از ٩٠ درصد مردم به جدایی کردستان از عراق رای داده اند.
اکنون آنچه شاهدیم از یک طرف ادامه تهدیدات از جانب دولتهای ارتجاعی ترکیه و جمهوری اسلامی و باندهای حاکم در عراق و مزدوارن وابسته به این دولتهاست، از سوی دیگر بارزانی و دولت اقلیم میخواهند رای مردم را به وثیقه زد و بندها و معاملات خود با این دولتها تبدیل کنند.
آنچه مهم و لازم به تاکید است اینست که مردم رای داده اند و رای مردم باید عملی شود. مردم به جدایی رای داده اند و روند این جدایی باید هرچه سریع تر آغاز شود. هیچ مرجعی مجاز نیست که مانع عملی شدن خواست و اراده مردم شود یا بر سر تصمیم مردم دست به معامله گری بزند و تحقق آنرا به تاخیر بیندازد. دولت اقلیم کردستان و دولت عراق باید رسما و فورا روند جدایی کردستان را آغاز کنند و شرایط لازم برای اجرای کامل آنرا فراهم نمایند.
حزب کمونیست کارگری از تصمیم مردم برای استقلال حمایت میکند و همه مردم جهان و همه سازمانها و نهادهای پیشرو و انسان دوست را فرامیخواند که تهدیدات دولتهای ارتجاعی و مزدوران آنها علیه مردم کردستان عراق را محکوم کنند و از اراده مردم برای تصمیم گیری در مورد زندگی خود دفاع نمایند. نباید اجازه داد که دولتهای ارتجاعی و جنایتکاری که در کشورهای تحت حاکمیت خود کوچکترین آزادیها را سرکوب میکنند با نظامی کردن اوضاع و ایجاد فضای ارعاب و تهدیدات جنگی و محاصره اقتصادی و نظامی، مردم کردستان عراق را به دلیل دخالت در سرنوشت خود مجازات کنند. مردم حق دارند رای بدهند و اراده خود را به اجرا بگذارند. کردستان مستقل باید توسط خود مردم و از طریق یک دولت منتخب غیرقومی و غیرمذهبی اداره شود. این اولین گام برای پایان دادن به دزدیها و یکه تازی باندهای حاکم در کردستان عراق است.
https://t.me/jk_org/4161
حزب کمونیست کارگری ایران
١٢ مهر ۱۳۹۶، ٤ اکتبر ۲۰۱۷

کانال تلگرام: http://tiny.cc/275dny
پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به صلیب صدا مصلوبم ای دوست 
تو گمان مبری مغلوبم ای دوست!! 
شرف نفس من اگر شد قفس من 
به سکوت تن ندادم تا نمیرم بی کفن... 

?39 روز از هجوم گارد زندان گوهردشت به سالن 12گذشت...
هجومی وحشتناک تر از ۲۸فروردین...
در یکشنبه ی سیاه، ۸مرداد ۹۶ با حضور رییس زندان و رییس حفاظت و رئیس بازرسی و نیز حضور رئیس سازمان زندان ها، زندانیان سیاسی، امنیتی و عقیدتی با لباس خواب به سالن۱۰ منتقل شدند و در پی اعتصاب جمعی این زندانیان، سه روز بعد، چهارشنبه ی سیاه دیگری در تاریخ ثبت گردید.
وقتی گارد سیاه پوش ویژه اعدام ۱۱زندانی را با دست بند قپانی و چشم بند به انفرادی منتقل کردند و ساعت ها همانگونه در انفرادی نگه داشتند و این انفرادی ۱۳روز به طول انجامید.
در پی این انتقال، اموال شخصی زندانیان مصادره و تخریب گردید و ۳۹روز است که دارایی این زندانیان دو پتوی سربازی می باشد.

سخن از گلایه ها نیست که پس از چهارشنبه سیاه، تعدادی از زندانیان جلویِ رئیسِ زندان سر خم کرده بودند که منتقل شدگان به انفرادی، نگذاشتند آنها غذا بخورند.

سخن از مفت خوران فرصت طلبی نیست که با دیدن گارد، خود را خراب کردند و در غیبت انفرادی رفتگان، به هم بندیانشان پشت کردند و سکوت پیشه کردند...؛ آن هم با این شرایط سالنی که بعد از ۳۹روز هیچگونه تهویه ی هوایی ندارد و امکانات بهداشتی آن صفر مطلق است و حتی یک روز آب گرم نداشته است و وضعیت آن اسفناک تر از هر تصوری است. به گونه ای که با تصور آن، آشوویتس و گوانتانامو رو سفید می شود...

سخن از گرسنگیِ اجباری ۳روز نشده ی آنانی نیست که کاغذ در جیب رییس زندان گذاشته و خود و هم ردیفانشان را تبرئه کردند.

سخن از بستن آب آشامیدنی بر زندانیان هم نیست.

سخن از این است که اگر ذره ای کمتر از بند انگشت، غیرت و شرافتِ عادل نعیمی، محمد امیر خیزی، محمد نظری و رضا اکبری منفرد در دیگر زندانیان نهفته بود بی شک زندان و زندانبان خرد و خاکستر می شد.

سخن از تنها ماندن اعتصابی ها پس از گذشت بیش از یک ماه نیست...
باز هم سخن از گلایه نیست، آن هم از همانان که در پی جاودانه شدن رفیق همیشه سرخِ توده (مرگ شاهرخ زمانی)، شادی و پایکوبی کردند...
در ۳۹مین روز اعتصاب غذا،سخن خواهش که نه، بلکه التماس از شما یاوران همیشه مومن ناشناخته است؛
التماس کمک کردن برای #محمد_نظری که در ۲۴سال زندانش، پدر و مادر و برادری برایش نمانده است.
او که در ۳۹مین روز اعتصابش تنها خواسته اش اعمال ماده۱۰ آئین دادرسی است.
ماده ای که بر مبنای آن، او و دیگر محکومین محاربه ای از اردیبهشت۹

 


برای دانلود نسخه کم حجم مخصوص کاربران در ایران روی لینک زیر کلیک کنید:
https://t.me/anjomanmarx/94
برای دانلود نسخه کیفیت خوب روی لینک زیر کلیک کنید:
https://t.me/anjomanmarx/95

مونولوگ تک­ پرده ­ای "ماركس در سوهو" اثر هاوارد زين مورخ، نويسنده و فعال حقوق مدنى، براى اولين بار به زبان فارسى در تهران به كارگردانى مهرداد خامنه اى به روى صحنه رفت. اين نمايش درباره بازگشت كارل ماركس، رهبر انقلابی قرن ١٩ به محله سوهو در نيويورك در زمان حاضر است كه به او فرصت داده شده تا براى مدت يك ساعت بازگشته و خود و انديشه هايش را در قرن 21 مجددا بازگو كند. در عين حال در طول نمايش با گوشه هايى از زندگى خصوصى وى به عنوان همسر و پدر و همچنين فردى شوخ طبع آشنا مى شويم كه تا كنون كمتر به آن پرداخته شده است. اين اثر توسط مهرداد خامنه اى و شيرين ميرزانژاد از متن اصلى انگليسى به فارسى ترجمه شده و با نقش آفرينى آويشن بيكايى در نقش كارل ماركس در سال 1394 به روى صحنه رفت. از ديگر عوامل اين نمايش مى توان از شيرين ميرزانژاد به عنوان دستيار كارگردان و يوريك كريم مسيحى طراح پوستر و بروشور نام برد. 

درباره نویسنده
هاوارد زینHoward Zinn مورخ، نویسنده، استاد دانشگاه، نمایشنامه­ نویس و فعال حقوق مدنی در آمریکا بود. فعالیت وی بر طیف گسترده­ ای از مسائل اجتماعی از جمله نژاد، عدالت اجتماعی، جنگ و تاریخ متمرکز بوده ­است و افراد بی­شماری را تحت تاثیر کار خود قرار داده ­است. وی در سال 1922 در خانواده­ ای مهاجر و کارگر در بروکلینِ نیویورک متولد شد. در سن 18 سالگی به عنوان کارگر بندر مشغول به کار شد. سپس به نیروی هوایی آمریکا پیوست و در طول جنگ جهانی دوم خلبان بمب­ افکن بود. این تجربه­ ها به شکل­ گیری مخالفتش با جنگ و نیز اعتقادش به اهمیت مطالعه تاریخ کمک شایانی کرد. 
پس از تحصیل در کالج از طریق سهمیه سربازان سابق جنگ، همزمان با گذراندن دوره ­ی دکتری تاریخ در دانشگاه کلمبیا، مشغول به کار در بخش حمل ­ونقل انبار شد. از سال 1956 تا 1963، در کالج اسپلمن در آتلانتا در ایالت جورجیا مشغول به تدریس شد و در آن­جا فعالیت در جنبش حقوق مدنی را آغاز کرد. وی در پی حمایت از اعتراضات دانشجویی، از کالج اسپلمن اخراج شد و پس از آن تا هنگام بازنشستگی ­اش در سال 1988، در دانشگاه بوستون به تدریس علوم سیاسی پرداخت. 
زین در طول حیات خود 42 کتاب و مقاله تالیف کرد که از مهم­ترین آن­ها می­توان به "تاریخ مردمی ایالات متحده آمریکا از 1492 تا امروز"، نمایش "مارکس در سوهو" و "ویتنام: منطق عقب­ نشینی" اشاره کرد. وی همچنین جوایز متعددی را دریافت کرده­ است که از جمله آن­ها جایزه­ ی ادبی بنیاد لنن (Lannan Foundation Award)برای بهترین اثر غیرداستانی، جایزه یوجین وی.دبز(Eugene V. Debs Award) برای مجموعه آثار و نیز فعالیت سیاسیش، و همچنین نشان شجاعت ریدنهور برای حفاظت از روحیه حقیقت ­گویی (Ridenhour Courage prize) می باشد. 
وی در سال 2010 در سانتامانیکای کالیفرنیا دیده از جهان فروبست. 
او در یکی از آخرین مصاحبه­ های خود گفت: "امیدوارم در آینده از من به عنوان کسی یاد شود که تلاش کرد تا نوع متفاوتی از تفکر را درباره­ ی جهان، جنگ، حقوق انسان­ها و برابری نشان دهد ."

کانال تلگرام انجمن مارکس
https://t.me/anjomanmarx
پیامگیر تلگرام
@sjktamas
 
 

مهدی رجبیان و حسین رجبیان، دو هنرمند زندانی با قید وثیقه تا زمان نهایی شدن تصمیم شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر از زندان اوین ترخیص شدند.
مهدی رجبیان، آهنگساز، و حسین رجبیان، فیلمساز، به قید وثیقه از زندان اوین آزاده شده‌اند. پرونده قضایی این دو برادر برای تصمیم‌گیری درباره اِعمال ماده ۱۳۴ به شعبه تجدیدنظر فرستاده شده و این دو تا زمان نهایی شدن رأی، به قید وثیقه آزاد شده‌اند. مطابق ماده ۱۳۴ قانون جدید «مجازات اسلامی»، در صورت تعدد جرائم، تنها بالاترین مجازات اجرا می‌شود. این دو برادر که در مهرماه ۹۲ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند، به اتهام «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» و «فعالیت غیرمجاز هنری» ابتدا به جریمه نقدی و شش سال حبس محکوم شدند اما سه سال از این حکم بعدا به حبس تعلیقی تبدیل شد. بازداشت این دو برادر هنرمند واکنش‌های جهانی متعددی در پی داشت و از جمله شماری از نهادها و شخصیت‌های فرهنگی و هنری اروپا، با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار آزادی آنها شدند.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرام @hoveiatensani
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
اسکایپ: javanan.tamas
 
 

در مقابل جمهوری اسلامی و صف جناح ها و مدافعین این حکومت که سعی در تشویق مردم به شرکت در انتخابات این حکومت دارند، بخش وسیع و اکثریت مردم ایران در داخل و خارج کشور کلیت این حکومت را برسمیت نمی شناسند و خواهان سرنگونی آن هستند.
بهمین دلیل سازمان جوانان حزب کمونیست کارگری ایران و تلویزیون کانال جدید با سه روز ویژه برنامه پخش مستقیم فرصتی را فراهم نموده اند که همه آزادیخواهان بتوانند "نه" خود را به جمهوری اسلامی و انتخابات نمایشی آن اعلام کنند، و نیز فعالیتها و آکسیونهایی که در مقابل سفارتخانه ها و کنسولگریهای جمهوری اسلامی و در میادین شهرها و کشورهای مختلف برگزار میشود را هم به اطلاع دیگر ایرانیان آزاده برسانند، و هم پوشش خبری دهند.

لذا شما مخاطبین گرامی میتوانید از طریق شماره تلفن مستقیم 0013237397270 با برنامه تماس بگیرید. و یا از طریق اینترنت با شماره 0046739681438 با اپلیکیشن های تلگرام، لاین، وایبر، ایمو، و همچنین از طریق اسکایپ با آیدی javanan.tamas با برنامه تماس بگیرید و فعالیت خود در شهرهای مختلف را به اطلاع دیگر بینندگان برسانید.

لیست برنامه پخش مستقیم علیه انتخابات جمهوری اسلامی:
* چهارشنبه 27اردیبهشت 1396 - 17مه 2017 ساعت 100شب ایران برابربا 7:30 عصر اروپای مرکزی یک برنامه بمدت یکساعت.

** پنجشنبه 28اردیبهشت 1396 - 18مه 2017 ساعت 10شب ایران برابربا 7:30 عصر اروپای مرکزی یک برنامه بمدت یکساعت.

*** جمعه 29اردیبهشت 1396 - 19مه 2017 چهار برنامه یکساعته.
برنامه اول روز جمعه: ساعت 2:30 عصر ایران برابربا 122 ظهر اروپای مرکزی.
برنامه دوم روز جمعه: ساعت 5 عصر ایران برابربا 2:300 عصر اروپای مرکزی.
برنامه سوم روز جمعه: ساعت 7:30 عصر ایران برابربا 55 عصر اروپای مرکزی.
برنامه چهارم روز جمعه: ساعت 10شب ایران برابربا 7:300 عصر اروپای مرکزی.

راههای تماس با برنامه پخش مستقیم:
تلفن مستقیم: 0013237397270
تماس مستقیم از طریق اینترنت(تلگرام، لاین، وایبر، ایمو): 0046739681438
تماس از اسکایپ با آیدی: javanan.tamas
تماس کتبی و صوتی غیرمستقیم(تلگرام و واتس اپ): @sjktamass - و 0046739681438

مشخصات شبکه ماهواره ای کانال جدید: یاه ست، فرکانس: 12594پلاریزاسیون عمودی V سمبل ریت: 27500 ای اف سی: 3/2.

لینک اینترنتی پخش آنلاین برنامه:
در فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk/
و
در یوتیوب:
https://goo.gl/FSDzEl
و
در سایت کانال جدید:
http://newchannel.tv/

سازمان جوانان کمونیست
26 اردیبهشت 1396
16 مه 2017
 
 
 
 
 
 
 
 
 

جمهوری اسلامی شش مهره خود را پس از گذشتن از فیلتر خامنه ای و شورای نگهبان در مقابل جامعه قرار داده که به عنوان رئيس جمهور به آنها رای بدهند. انتخابات های حکومت مانند خود حکومت نه مشروعیتی دارد و نه کوچکترین قرابتی با انتخابات دارد. شش نفر را مقابل مردم گذاشته اند که از انگشتان تک تک شان خون میچکد. خودشان دارند به جنایات هم اعتراف میکنند.

قالیباف از جانب روحانی فرمانده گازانبری نام میگیرد چون در تیر ۷۸ توطئه پلیدی داشته که دانشجویان را از دانشگاه بیرون بکشد و گازانبری آنها را نابود کند. طبق گفته روحانی، قالیباف قصد داشته پیاده روهای تهران را هم دیوار کشی و تفکیک جنسیتی کند.

رئیسی عضو کمیته مرگ در دهه شصت بوده و روحانی از او بعنوان کسی که فقط به فکر اعدام کردن و زندانی کردن مردم است نام میبرد. و جناح مقابل روحانی را افشا میکند که سال ۵۹ گفته بود توطئه گرها را موقع نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد. میرسلیم و جهانگیری و هاشمی طبا نیز از همین قماشند و وزرای کابینه و یا در موقعیت های کلیدی دیگری بوده اند و در تمام جنایاتی که در دوره مسئولیت های آنها انجام شده مستقیما شریکند. فقط همین افشاگری های خودی ها از یکدیگر برای ده بار محاکمه همه آنها و نظامشان کافی است.

اما افشاگری کاندیداها از یکدیگر گوشه بسیار کوچکی از پرونده آنها و حکومتشان را بیان میکند. اینها چند دهه است یک جهنم واقعی را علیه مردم سازمان داده اند یک حکومت مذهبی به تمام معنی کثیف و ضد انسان. اینها همگی از اصلاح طلب تا اصولگرا از جمله مسئولین مستقیم قتل عام سیاسی در دهه شصت و زندانی و شکنجه کردن صدها هزار نفر از مخالفین حکومتند. همین ها در کردستان و ترکمن صحرا و اهواز و در سراسر کشور جنایاتی غیر قابل توصیف مرتکب شدند. اینها سازمانده اسیدپاشی بصورت زنان و سنگسار و تحمیل حجاب و بی حقوق کردن کامل زنانند و اینها به تجاوز به دختربچه ها را تحت عنوان ازدواج اسلامی قانونی کردند. اینها روسا و وزرای دولت هایی بوده اند که آپارتاید جنسی را بر جامعه حاکم کرده اند، دستمزدهای چند بار زیر خط فقر تصویب کرده اند و پشتوانه کارفرماها در ندادن همین دستمزد چندرغاز به کارگران، اخراج هر روزه کارگران، تحمیل قراردادهای سفید امضا به کارگران و عدم تامین حداقل شرایط امن در محیط های کار بوده اند. رودها و دریاچه ها را سیاست های اینها به نابودی کشاند و هوای آلوده از دیگر محصولات اینها است. اختصاص بودجه های کلان به تروریسم اسلامی در منطقه و مسجد و امامزاده و حقوق های نجومی مقامات و مدیران و انواع گشت های سرکوب کننده زنان و جوانان به دست همین ها تصویب و اجرایی شده است. اینها سازماندهندگان کشتار کوی دانشگاه، قتل های زنجیره ای، ترور مخالفین در خارج کشور و گسترش تروریسم در منطقه بوده اند. آیت الله های دزد و میلیاردر تحت قوانین و سیاست های اینها ساخته شده اند. اینها در بهمن ۸۴ حدود هزار کارگر شرکت واحد تهران را دستگیر کردند و قبل از آن چماقداران شورای اسلامی را با تیغ موکت بری به جان فعالین سندیکای واحد انداختند، به سر معلمان در بهارستان باتوم زدند، کارگران خاتون آباد را به رگبار بستند، کارگران آق دره را شلاق زدند و کارگران معترض معدن بافق را زندانی کردند. فاجعه معدن یورت نیز سند آشکار دیگری از جنایت اینها است. ستار بهشتی ها و زهرا کاظمی ها را همین ها زیر شکنجه نابود کردند. نداها و فرزادها را همین ها کشتند و جوانان معترض در کهریزک بدستور همین اوباش مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفتند. هزاران دانشجو و استاد دانشگاه را همین ها اخراج کردند، آفتابه را همین ها به گردن جوانان مردم انداختند و در شهر چرخاندند. سیستم جنایتکارانه قضایی را همین ها ساختند و به جان مردم انداختند، سپاه و بسیج و لباس شخصی ها و سربازان گمنام و جانی امام زمان را سازمان دادند، لاجوردی ها و ریشهری ها و پورمحمدی ها و دیگر جلادان اوین و قزل حصار و سعید مرتضوی ها و قاضی صلواتی ها و مقیسه ها محصولات همین ها هستند. قانون کار و قوانین قصاص و قانون اساسی که اسناد جنایت و بردگی مردم است، توسط همین ها نوشته و با تیغ و دشنه و اسید و سنگسار و زندان و شکنجه به جامعه تحمیل شده است. اینها دسته جمعی سازمانده نظامی هستند که میلیون ها نفر را به اعتیاد و میلیون ها نفر را به تن فروشی کشانده، میلیون ها کودک را از تحصیل محروم کرده و دهها هزار زن و مرد و کودک را کارتن خواب و گورخواب کرده است. و در یک کلام اینها سازمانده یک ماشین تمام عیار جنایت و دزدی و سراپا فسادند. این گوشه ای، گوشه بسیار کوچکی، از کارنامه ننگین کاندیداهای حکومت و سایر مقامات حکومت، وزرا و روسای جمهور، قضات شرع و فرماندهان و زندانبانان جمهوری اسلامی است.

اما اکثریت مردم، کمونیست ها و آزادیخواهان، کارگران و زنان، دانشجویان و جوانان در تمام این ۳۸ سال به اینها نه گفتند، مقابلشان ایستادند، مقاومت کردند، کوتاه نیامدند،‌ افشایشان کردند، حتی در زندان ها قهرمانانه ایستادند تا آنها را امروز به جان هم انداخته اند و در همه زمینه ها مشغول عقب راندن آنها هستند. انتخاب این مردم سرنگونی حکومت است و آنرا سرنگون خواهند کرد.

بگذار شیادان اصلاح طلب و رسانه های منفوری مانند بی بی سی در معیت جنایتکاران و تبهکارانی مانند خامنه ای، برای انتخابات کذایی شان تبلیغ کنند. از نظر اکثریت مردم اما، اینها و کل مقامات و دست اندرکاران حکومت و در راسشان خامنه ای فقط و فقط شایسته محاکمه علنی در پیشگاه جهانیان هستند، تا دنیا بداند از اصلاح طلب تا میانه رو و اصولگرا، در طول ۳۸ سال حکومت منحوسشان چه به سر مردم آورده اند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰ مه ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

نتخابات و دوره قبل، همزمان و بعد از آن در جمهوری اسلامی، همواره یکی پر تنش ترین مکانیزم ها و دوره های حیات جمهوری اسلامی بوده است. این تنش ناشی از ماهیت سرکوبگرانه، غیر منتخب بودن، و باند بازی و مافیای این حاکمیت است.
در تمام سالهای عمر جمهوری اسلامی، این حاکمیت تلاش کرده که خود را منتخب مردم نشان دهد اما به دلیل اینکه اساس آن بر مافیایی بودن و استثمارگر بودن بناست، نه تنها هیچ ارتباطی به انتخابی بودن ندارد، بلکه در زمان های مختلف بخصوص در انتخابات های خود، در یک موقعیت متناقض و تحت فشار شدید قرار میگیرد. لذا در اینگونه موارد استراتژی کلان حکومت این است که با بهره برداری از تبلیغات سیاسی مبنی بر منتخبِ مردم بودن و در عین حال گذراندن دوره انتخاباتی با کمترین اصطکاکات و تنش های بین باندهای درون حکومتی، و جلوگیری از بازنشدن فضا برای اعتراضات و تظاهراتهای خیابانی وسیع مردمی، این دوره حساس را پشت سر بگذارد.
و اما در این دوره اخیر با وجود فضای معترض تر جامعه و عروج و گسترش بیشتر جنبشهای اعتراضی، و نیز پررنگ تر شدن نقش سیاسی، طبقاتی جنبش کارگری و تعمیم مواضع پیشرو این جنبش به دیگر جنبشهای اجتماعی و اعتراضی جامعه، و با وجود به چالش کشیدن روزمره حکومت توسط جنبش ها و اقشار مختلف، حکومت جمهوری اسلامی، از لحاظ اقتصادی و سیاسی در بحران فراگیرتری نسبت به گذشته بسر میبرد.
برجام و نقش برآب شدن تمام تبلیغات دولت تدبیر و امید از یک طرف، و بی معنا بودن تبلیغات جناح اصولگرا و خامنه ای از طرف دیگر، و نیز سهم خواهی باندهای حکومتی از ثروت های کلان و از قدرت سیاسی و ارگانهای حکومتی و دولتی، فضای سیاسی را در جامعه بوجود آورده که کمپ اکثریتی از مردم تشکیل شده که خواهان تغییر ریشه ای در وضعیت موجود هستند، و همیشه این کمپ بخش اصلی از توده عظیم مردم هست که در انتخابات شرکت نمیکنند.
در مقابلِ کمپ معترضِ متشکل از اکثریت مردم، قطبی که متشکل از جناح اصولگرا و باند خامنه ای است با رویکردی انتقادی به قطب دیگر که متشکل از جناح حسن روحانی و اصلاح طلبان است، قصد دارد با حفظ وجه رژیم در سطح صفوف درون حکومتی، در سطح جامعه و در سطح خارج از ایران از این انتخابات به نفع خود بهره برداری کند. از آنطرف، قطب دیگر که متشکل از جناح حسن روحانی و اصلاح طلبان و حواریون داخلی و بیرون شده از حکومت و نیز رسانه هایشان میخواهند با تهدید و ترساندن مردم مبنی بر اینکه در صورت عدم شرکت مردم، نماینده منتخب قطب خامنه ای دست بالا پیدا خواهد کرد، اکثریت مردم را تشویق به شرکت در انتخابات میکنند، ابزار تهدید این قطب انتخاب بین بد و بدتر است.
و اما ما به عنوان قطبی از جامعه و مشخصا نسلی که خواهان تغییر بنیادین و اساسی در جامعه هستیم و معتقدیم سرنگونی جمهوری اسلامی اولین گام رهایی اقشار تحت ستم در جامعه ایران است، ما به عنوان اکتیویست های عرصه های دانشجویی، جوانان، زنان، ال جی بی تی کیو ها، آئتیست ها و خداناباوران، باید با توجه به همه این شرایط بتوانیم نقش خودمان را بخش پیشرو و رادیکال، آزادیخواه، برابری طلب و سکولار ایفا کنیم. موضع ما همچنان دوره های قبل، عدم شرکت در انتخابات حکومت و مشروعیت ندادن به حاکمیت جمهوری اسلامی و مضحکه انتخاباتی است. ضمن اینکه تشویق مردم به برخورد فعالانه و معترضانه علیه وضعیت موجود را در دستور کار خود قرار داده ایم. در این دوره حساس باید با استدلال سیاسی و فعالیت ها چه در شبکه های اجتماعی، و چه فعالیت های محلی و میدانی، تعداد هر چه بیشتری متقاعد شوند که عدم شرکت در انتخابات یعنی تقویت استراتژی سرنگونی طلبی در مقابل استراتژی اصلاح طلبی و تداوم عمر حکومت. باید تعداد هر چه بیشتری متقاعد شوند که هزینه عدم شرکت در انتخابات برای حکومت بسیار بیشتر است و با توجه به انیکه امسال نسبت به ۴ سال قبل مردم موقعیت جلوتری برای عرض اندام دارند، قطعا عدم شرکت در انتخابات مردم را در موقعیت بهتری قرار میدهد.
در همین راستا اقداماتی در داخل و خارج از ایران پیشنهاد می شود که غالبا علنی و اجتماعی و با توجه به شرایط و روابط و امکانات هر فرد و مجموعه طراحی شده است؛

در داخل ایران:
محور فعالیت ها در ایران باید سازماندهی اجتماعی مبنی بر عدم شرکت در انتخابات و اعلام مطالبات اقشارمختلف جامعه باشد؛
*مطرح کردن و تاکید بر مطالبات اقشار مختلف جامعه در بین دانشجویان، تشکل ها و نهادهای مستقل در سطح جامعه توسط فعالین جنبش زنان، کارگری، دفاع از کودکان و محیط زیست و غیره اقدامات موثری در این راستا است.
*به چالش کشیدن تک تک استدلالات مدافعین شرکت در انتخابات با الویت بندی، و پاسخ دادن به آنها با هدف نقد خط و موضع و تبلیغات اصلاح طلبان و حواریون داخلی و خارجی جمهوری اسلامی.
1.براه اندازی یک گفتمان وسیع و گسترده در بین بخشهای مختلف جامعه. این امر با براه انداختن یک موج اجتماعی در شبکه های اجتماعی در اینترنت و در سطح جامعه امکان پذیر است. حضور فعال در گروههای تلگرام و سایر امکانات شبکه های اجتماعی دیگر این امکان را به معترضین میدهد که از اینگونه تریبون ها بهترین بهره را در راستای سازماندهی اجتماعی و بیان مطالبات ببرند.
2.تشکیل جمع هایی در محل زیست، کار و تحصیل و مطرح کردن بحث های حول محور انتخابات میتواند بستر مناسبی برای سازماندهی اجتماعی باشد. نوشتن بیانیه ها و فرموله کردن مطالبات عرصه های مختلف، و توجیه برای عدم شرکت در انتخابات، و در گام بعدی انتشار بیانیه ها و مطرح کردن مطالبات اکثریت جامعه، می تواند گام موثری در راستای هدف تعریف شده و نیز همبستگی بیشتر بین تشکل ها و جمع ها باشد.
3.تهیه تصاویر سلفی، پیامهای کتبی، ویدئویی و صوتی با محور "نه به انتخابات جمهوری اسلامی" و "انتخابات جمهوری اسلامی راه حل نیست" و انتشار وسیع در شبکه های اجتماعی.
* نکته مهم اینکه همیشه در فاصله مانده به انتخابات در جمهوری اسلامی و تلاش این حکومت که سعی میکند با عدم سخت گیری های همیشگی، خود را یک حکومت مردمی نشان دهد، فضای نیمه بازی ایجاد می شود که جامعه بخصوص فعالین عرصه های مختلف باید بتوانند با اقدامات مناسب بیشترین بهره را از این فضا ببرند. یکی از این اقدامات مهم به چالش کشیدن خط و موضع و تبلیغات اصلاح طلبان و حواریون داخلی و خارجی جمهوری اسلامی است و یکی دیگر از اقدامات مهم که قبلا هم اشاره شد اعلام مطالبات اقشار مختلف و تاکید بر آنهاست.

در خارج از ایران:
1.شرکت وسیع و فعال در تجمعات اعتراضی علیه جمهوری اسلامی در مقابل سفارت ها و کنسولگری های این حکومت در شهرها و کشورهای مختلف، بخصوص روزی که انتخابات حکومت برگزار می شود و در دست داشتن شعارهایی علیه حکومت اسلامی و با خواست سرنگونی.
2.نمایندگی کردن مطالبات اقشار مختلف جامعه ایران، در مکانها و موقعیت های مختلف، اعم از تجمعات اعتراضی، کنفرانس ها، سمینار ها و غیره.
3.تهیه تصاویر سلفی، پیامهای ویدئویی با محور "نه به انتخابات جمهوری اسلامی" و "انتخابات جمهوری اسلامی راه حل نیست" و "سرنگونی جمهوری اسلامی اولین گام رهایی جامعه ایران است" و انتشار وسیع در شبکه های اجتماعی.
4.حضور فعال در شبکه های اجتماعی و رسانه ها و نقد استدلالات مدافعین شرکت در انتخابات، و پاسخ دادن به آنها.

سازمان جوانان کمونیست
اردیبهشت 1396
مه 2017

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

کارگرانی که به خاطر سود سرمایه داران جانشان را از دست دادند.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Page Liked · 1 hr ·
 
 
 
خیابانهای استکهلم شاهد رژه عظیمی در اعتراض به سرمایه داری
رژه اول ماه مه روز جهانی کارگر در استکهلم، با حضور اعضاء و فعالین حزب کمونیست کارگری ایران و سازمان جوانان کمونیست، در کنار دیگر احزاب چپ و سوسیالیست در صفی عظیم و قدرتمند با شعارها و مطالباتی که برعلیه سرمایه داری، علیه راسیسم، علیه تروریسم، علیه ترامپ و سایر دولتهای سرمایه داری و علیه جنبش اسلام سیاسی بود با طنین پرشکوه شعارهای زنده باد سوسیالیسم، زنده باد اول ماه مه و مبارزه برای آزادی و برابری، و زنده باد جنبش کارگری و جنبش نود و نه درصدیها برگزار شد.
سازمان جوانان کمونیست
اول مه 2017، یازده اردیبهشت 1396
...
نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

روز جهانی کارگر، اول ماه مه برابر با ۱۱ اردیبهشت نزدیک است. روز جهانی کارگر، روز طرح مطالبات و خواسته هایمان است. خود را برای مراسم های روز جهانی کارگر در سراسر کشور آماده کنیم.
خانواده های کارگران، معلمان و پرستاران، خانواده های کارگران بازنشسته، خانواده های کارگران مراکز صنعتی، خانواده های کارگران راه آهن و ماشین سازی ها، لاستیک سازی ها، پتروشیمی ها، نساجی ها، معادن و ساختمان، خانواده های کارگران شاغل و بیکار، کارگران سراسر کشور:
۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر روز شما است. روز اتحاد همه کارگران است. در هر شهری متحد و یکپارچه به خیابان بیایید، خواست های خود را با صدای بلند مطرح کنید و توجه مردم شهر و همبستگی آنها را به خواست های بحق خود جلب کنید.
خانواده های کارگران فولاد اهواز و مخابرات و آتش نشانی، خانواده های کارگران ذوب آهن و آلومینیوم المهدی، خانواده های کارگران پارسیلون و معدن آهن بافق، ایران ترانسفو و روغن نباتی زنجان، ماشین سازی هپکو و صنایع آذر آب و آونگان اراک، خانواده های کارگران شازند و لوله صفا و پروفیل ساوه، خانواده های کارگران کنتورسازی البرز و کارخانه های فرنخ و نازنخ و مه‌نخ، کارگران و خانواده های کارگری در سراسر کشور
مبارزات شکوهمند و پرشوری را در سال گذشته و سالهای گذشته پشت سر گذاشته اید و روزها و هفته ها در اعتصاب و تجمع بوده اید. ۱۱ اردیبهشت روز شما است. روز همه کارگرانی است که مورد اجحاف و ظلم و ستم و استثمار قرار گرفته اند. روز اتحاد کلیه خانواده های کارگری است. دست دوست و همسایه را بگیرید و مراسم باشکوهی در مراکز شهرها برپا دارید. با نقل و شیرینی از مردم پذیرایی کنید و آنها را به صفوف خود دعوت کنید. جشن بگیرید و شادی کنید. بگذارید صدای شما را در روز جهانی کارگر همه بشنوند. بگذارید خیابانها مال شما باشد. فضای شهر مال شما باشد.
روز جهانی کارگر، روز اول مه، روز اتحاد ما، روز آمادگی ما، روز عزم ما برای نشان دادن اتحاد و قدرت ما است. از همین حالا آماده شوید و در ادامه یک سال پر از اعتصاب و تجمع، یکسال پر از راهپیمایی و اعتراض، یک روز جهانی بزرگ و قدرتمند در تک تک شهرها برگزار کنید. این برای آمادگی بیشتر در سالی که وارد آن شده ایم حیاتی است.

زنده باد اول مه، ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر
زنده باد سوسیالیسم

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۸ آوریل ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Page 1 of 7

connect1