23February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 05 June 2017 22:28

طرح صیانت از حجاب شروع یک رودرویی کلان میان کارمندان با دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی

Written by

با توجه به اینکه مخالفت با #حجاب_اجباری از بدو شروع حاکمیت جمهوری اسلامی با پیشروی #زنان در ایران شروع شد اما در دهه اخیر به یکی از اصلیترین مطالبات و به جرأت میتوان گفت جنبش#نه_به_حجاب_اجباری پیشروترین #جنبش_اعتراضی در جامعه ایران تبدیل شده است.

#جنبش_زنان در ایران پیشرو و آگاهانه ، سیستم و نظام حاکم را با چالشهای جدی و حل نشدنی روبرو کرد و موضوع نه به حجاب تا آنجا پیش رفت که موضوع اصلی #حوزه های علمیه و تریبون #نماز_جمعه با تبلیغات رسانه ای و دستاویز شعارهای دینی برای تحمیل پوشش اجباری به زنان شد.

اما پس از ناتوانی در مقابل جنبش زنان در ایران حاکمیت به سمت سرکوب و برخورد خیابانی پیش رفت و نیروهای سرکوبگر#سپاه_پاسداران و #نیروی_انتظامی با تشکیل نهاد چندهزار نفری#گشت_ارشاد و #گشت_نامحسوس وارد میدان شد.

اما با تمام تلاش حاکمیت اعم از دستگیری ،جریمه و توهین و تهدید زنان این جنبش قویتر و پیشروتر از گذشته با همبستگی دیگر اقشار جامعه ایران بالاخص #جوانان و #دانشجویان به یکی از مطالبات اصلی حال حاضر کل جامعه ایران تبدیل شده است.

و پس از ناتوانیهای نظام و اعتراف به عبور ۱۰استان از خط قرمز حجاب در مقابله با حق انتخاب آزادانه پوشش زنان که سرآمد بدست آوردن همه مطالبات زنان است امروز در نهایت سرشکستگی و ورشکستگی به فکر حفظ و تحمیل پرچم هویت نظام حداقل در درون دستگاههای زیرمجموعه دولت برای حفظ آبروی از دست رفته خود نموده است.

که این سیاست درپیش گرفته شده #دولت جمهوری اسلامی که تا دیروز شعار دفاع از #حقوق_زنان سرداده بود از روی ناچاری و شروع یک رودرویی کلان میان سران دولت و حاکمیت با کارمندان دستگاهای زیرمجموعه خود است زیرا که کارمندان ارگانهای دولتی نیز جزئی از مردم و همراه مردم هستند و از وجود این نظام و این سیستم به ستوه آمده و خواستار از بین رفتن آن هستند.

?کاوه طهماسبی/۱۳خرداد۱۳۹۶

پیامگیر ما در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی ما: @@jk_org
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Add comment


Security code
Refresh

connect1