18February2018

سازمان جوانان کمونیست

Thursday, 29 December 2016 03:15

اشکهای ملانی را دیدید؟! در مقابل بیحقوقی و تحقیر زنان سکوت نکنید!

Written by


اشکهای ملانی را دیدید؟! در مقابل بیحقوقی و تحقیر زنان سکوت نکنید!
شیرین شمس-
وقتی اشکهای ملانی جاری شد، قلب هر انسان شریفی می بایستی به درد می آمد از این حجم وسیع بیحقوقی و تحقیر یک زن در ایران .
ملانی آوانسیان نوازنده ویولن گروه بنیامین تنها زن بیحقوق در ایران نیست. بلکه سمبلی از تبعیض ها و نابرابری و تحقیر ها اینبار روی صحنه است.
پایین کشیدن یک زن از روی صحنه به بهانه حرام بودن نواختن زنان، یکبار دیگر یادآوری می کند که هر آنچه که فرصت خواندن و نواختن به #زن نمی دهد، اجازه رقص و شادی نمی دهد، آزادی زن را در گرو خود گرفته است، قطعا پدیده ای است ضد زن.
بر هیچ کس پوشیده نیست که مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی محکوم به زن آزاری و زن ستیزی هستند و می بایستی در مقابل آزار ها و خشونت و تحقیرهای سازماندهی شده بر زنان پاسخگو باشند.
بر هیچ کس پوشیده نیست که قوانین اسلامی بر مبنای فرودست بودن "زن" نوشته شده و بستری عریض و طویل برای تبعیض علیه زنان و هرگونه بیحقوقی زنان را گسترده کرده است.
لذا یکبار دیگر باید در اعتراض به وضعیت موجود و همبستگی با ملانی و همه زنان در ایران، به هر طریق ممکن مطالبات بر حق خود را اعلام کنیم، و به عبارتی همه شبکه های ارتباطی خود، چه شبکه های اجتماعی در اینترنت و چه در بین روابط و فعالیت های اجتماعی خود، آن را به یک‌ گفتمان جدی تبدیل کنیم؛
ما زنان خواهان قطع کامل هر گونه دخالت مذهب در زندگی زنان و خواهان حذف هر گونه قوانین مرتجع و پوسیده و قرون وسطایی هستیم.
ما زنان خواهان برابری بی قید و شرط در حقوق شهروندی خود هستیم.
ما زنان خواهان یک زندگی انسانی شایسته یک زن در قرن و بیست و یکم، بر پایه قوانین جهانشمول، سکولار و مبتنی بر آخرین دستاوردهای مدرن انسانی هستیم.
شیرین شمس
۷دیماه۱۳۹۵- ۲۷دسامبر۲۰۱۶

انتشار در وبسایت: صدف صمدی 

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

Add comment


Security code
Refresh

connect1