18February2018

سازمان جوانان کمونیست

Sunday, 10 January 2016 19:47

بخشی از نظرات دریافتی بینندگان برنامه پخش مستقیم با موضوع "مصرف مشروبات الکلی در ایران و نگرانی جمهوری اسلامی!"

Written by

علیرضا:

ببخشید فقط این نکته رو بخونید توبرنامه چون دارم ضبط میکنم برنامه را.خوشحال میشم پیام من هم ببیندگان بشنوند.مشروبات الکی وغیره درهرکشوری ازاد است ونگرانی حکومت ازاین است که نمیتواند مقابله کند و چون این حکومت برپایه اسلام ومذهب قراردارد بیشترنگرانیش همین است چطور مقابله کنه و این مشروبات الکی وغیره درهرکجای دنیا است.

 

نیما:

من یه جوان 29 سالم دو بار شراب خانگی خالص خوردم و دوسال پیش هم چهار شب ودکا خوردم و چندین بار هم با زمان های فاصله دار آب انگور و آب میوه با الکل قاطی کردم خوردم اونم بخاطر کاستن از استرس و فشار روزگار کیان جان راهکار من اینه نخست ساختار باید دگرگون بشه و سپس مردم یکبار برای همیشه تکلیفشو با افیون توده ها روشن کنه سپس در ایران فردا همه چی که آزاد شد هر کی پی میل و تمنا و خواسته خودش بره در فضایی آگاهانه و آزادانه. راه رسیدن به فضایی آدمی گونه و انسانی ریشه کردن افیون توده ها در مزرعه ی دنیا ست. به گفته ی هوشنگ ابتهاج خطاب به مارکس :"تویی که درد بشر را یگانه درمانی".

 

سمن:

ب نظر من هرچیزی ممنوع بشه بیشتر باعث تحریک میشه و مردم بیشتر میرن سراغ اینجور چیزا اگه آزاد بذارن بهتره ولی نباید زیاد مصرف بشه کلا واسه سلامتی بده، و یه چیز دیگه اینکه این روش از بین بردن مشروبات الکلی خیلی واسه محیط زیست زیان آوره نباید این حرکت انجام بشه.

 

کامبیز:

یکی از مشکلاتی که در ایران وجود دارهاینه که مردم فکر میکنن مشروات الکی مضرات زیادی داره ولی نمیدونن بدن به صورت طبیعی به این ماده نیاز داره! و اتفاقا فواید بسیاری برای بدن داره!من شخصا با مصرف معتدل الکل موافقم و در زیاده روی در اون مخالف!

 یادش بخیر شب یلدا دانشگاه تربیت معلم تهران با احمد و عباس و حمید ودیگر دوستان معلم  بساط مشروب برپا بود و همه خوش و سر حال بودیم  هیچ کس نمیتونه آزادی مصرف مشروبات الکلی رو از ما بگیره! ما با این حرکات گند میزنیم به اسلام و قوانین مرتجعشان.

 

علی:

نظرمن اینه مشروبات الکی هم مثل مواد مخدر توایران هست ولی چون مردم از زندان و شکنجه های رژیم ترس دارن اینکه زیاد درملع ام اینکاررانمیکنن وبیشتر درمنازل ومهمانی صورت میگره ویا عروسی ها.چون درایران جرم حساب میشه وشلاق وغیره داره زیاد به چشم نمیاد ونگرانی حکومت ازاینه که چرا نمیتونه کاری کنه.

 

آرش:

حکومت اسلامی هیچ وقت نمیتواند مشروبات الکلی را آزاد کند اولین دلیل این است که با جدا شدن کلمه اسلام از این نظام روبرو میشود . با سواستفاده از این مقوله هم به سود گزاف چه از نظر مالی چه از نظر اینکه دولت یک دولت اسلامی چه در.داخل و چه در خارج نشان داده میشود و.........

 

خیام:

کسان گویند که بهشت با حور خوش است

من میگویم که با آب انگور خوش است

این نقد بگیر دست از نسیه بردار

که آواز دهل شنیدن از دور خوش است

البته نه چندان بخور که از دهانت برآید

نه چندان نخور که جانت در آید

شاد پیروز باشید.

مصرف مواد صنعتی با افزودنی های خاص ضرر دارد.

 

پوریا:

با درود بر شما دوستان خوردن مشروب در ایران چند جنبه داره 1- دهن کجی به قوانین اسلامی و اخوندی 2- تخلیه عقده های روانی جوانها به علت ممنوعیت مصرف مشروب 3- شادی وشادمانی خصوصا بصورت مختلط . دیگه دین اسلام تموم شد که میگه مسکرات حرام است رقص کراهت دارد دختر و پسر نامحرم نباید به هم نگاه کنن دیگه کسی دعای کمیل نمیره زیارت عاشورا نمیره بلکه همه جوونها چه دختر چه پسر میرن مست و پاتیل میزنن میرقصن اول به این جونها!

 

میلاد:

جمهوری اسلامی نگران اسلامش ن مردم بهتره نگران کارتن خوابها باشه داخل هوای سرد میخوابن ن دخالت در زندگی مردم   سران سپاه خودشون مواد مخدر رو وارد میکنن این مهم نیس واسشون ولی مشروبات چون خلاف اسلام هست نگرانشون کرده.

 

سپیده:

چون مشروب خوری یکی از تابو ها در جمهوری اسلامیست و مانند داشتن حیوانات خانگی و دیگر ظواهر دنیای مدرن است حساسیت دارند , و اینکه کسی که مواد میکشه سر به زیر میشه و کسی که مشروب میخوره سرکش میشه , یکی از دلایل انقلاب 57 کافه نشینیها و مشروب خواری ها بود که دل و جرات و شخصیت و اعتماد به نفس به افراد میدادد , اما الان با ترویج مواد مخدر همه چیز نابود شده است , البته الکلی شدن هم دست کمی از اعتیاد ندارد . لبته دلیل اصلی تابو شکنی و بی دین شدن جامعه ی ایران است که بر عکس دیگر کشورهای همسایه ایران مردمی سکولار و دولتی اسلامی دارد. متاسفانه در کشور ما کودکان و مردم با دشمنی با محیط زیست و حیوانات بزرگ میشوند , اگر انسانی به گرسنگی پرنده ای در زمستان یا گربه یا سگی در خیابان اهمیت قائل باشد در بزرگسالی هم به محیط زیست و حیوانات و همچنین به انسانها اهمیت قائل میشود، ای کاش به کودکانمان غشق به حیوانات را آموزش دهیم نه اینکه لالایی نیمه شب کودکانمان صدای تیر سگ کشی ماموران شهرداری باشد.

 

رضا:

نبودن امکانات تفریحی سالم و دخالت حکومت در رفتارهای رایج و عادی جوانان و همچین به علت نبودن شادی واقعی در جامعه متاسفانه جوانان ما روی به مصرف زیاد مشروبات الکی و مواد مخدر برای بدست آوردن شادی کاذب آوردند. و متاسفانه سرانه مصرف مشروبات الکی در جهان بالاترین رو داره.

 

برنامه های پخش زنده سازمان جوانان کمونیست چهارشنبه ها و جمعه ها ساعت 9شب ایران است که میتونید برنامه را از طریق شبکه ماهواره ای نگاه شما (تلویزیون کانال جدید NCTV) مشخصات شبکه ماهواره ای نگاه شما: هاتبرد 8 ، ترانسپوندر 6/5 ، فرکانس 11200 ، سیمبل ریت 27500 ویا از طریق اینترنت ببینید.

این برنامه را میتوانید از طریق لینک زیر ببینید: http://goo.gl/IdXlRh

شما هم میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، وایبر، لاین ویا اسکایپ(با آیدی: javanan.tamas) تماس بگیرید مستقیما و شفاها در برنامه اظهارنظر کنید و نیز از طریق تلگرام هم نظرتون رو بصورت کتبی برای ما بفرستید تا آنرا منعکس کنیم.

Add comment


Security code
Refresh

connect1