20February2018

سازمان جوانان کمونیست

Saturday, 20 June 2015 00:00

زنان را به ورزشگاه راه ندادند، مبارزه ادامه دارد!

Written by

امروز جمعه 29 خرداد 1394، بازی والیبال بین تیمهای ایران و آمریکا در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد. ورزشگاهی که زنان از آن سهمی نداشته و امروز هم نداشتند. این بازی در حالی برگزار شد که زنان خواستار ورود به ورزشگاه شدند اما با تذکر، ممانعت و برخورد مامورین نیروی انتظامی و یگان ویژه که از صبح در محل حضور داشتند مواجه شدند. در این بازی نه تنها مامورین امنیتی و حراست با خبرنگاران درگیر شدند بلکه با توجه به ممنوعیت ورود زنان، از ورود خبرنگان زن هم جلوگیری شد. حضور پرجمعیت علاقمندان زن و مرد برای دیدار بازی والیبال ایران و آمریکا در بیرون سالن باعث واکنش های تنش زایی از طرف مامورین نیروی انتظامی شده و فضای بیرون سالن به بی نظمی کشیده شد تا جایی که ماموران حراست ورزشگاه، به نفراتی که آی دی کارت هم داشتند برخورد می‌کردند و فضای بیرون ورزشگاه برای مدتی از کنترل مامورین نیروی انتظامی، یگان ویژه و حراست خارج شد.
امروز علیرغم خبر منتشره وزارت کشور مبنی بر ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی والیبال ایران و آمریکا، زنان راهی ورزشگاه آزادی شدند، علی رغم تهدیدات دلواپسان نظام و فراخوان علنی خشونت بر زنان، زنان راهی ورزشگاه آزادی شدند تا بازی را تماشا کنند، هر چند امروز زنان را به ورزشگاه آزادی، این بخش عمومی جامعه راه ندادند، اما اصرار زنان برای ورود به ورزشگاهها تا زمان دستیابی به این حق متوقف نخواهد شد. علی رغم همه محدودیت ها و ممانعت ها در گذشته، زنان وارد ورزشگاه شدند و لحظات درخشانی را رقم زدند که تا به امروز تاثیرات اجتماعی و سیاسی آن را می توان دید.
امروز مطالبه زنان برای ورود به استادیوم های ورزشی، به یک دغدغه اصلی حکومت و دولت جمهوری اسلامی و دلواپسان آن مبدل شده. امروز سهم خواهی زنان از جامعه و حق خواهی از حقوق ابتدایی انسانی، جامعه ایران را به یک جدال، تقابل و مبارزه علنی بین جنبش رهایی زن و حکومت و قوانین اسلامی مبدل کرده است.
امروز زنان را از فضای بیرون ورزشگاه متفرق کردند، اما حضور زنان در جامعه و مطالبات زنان برای حقوق فردی و اجتماعی را نمیتوانند متفرق کنند و یا نادیده بگیرند. فردا فصل دیگری از مبارزه جنبش زنان برای آزادی و برابری برای پیش برد بیش از پیش این جنبش است.

تیم ادمینی انقلاب زنانه
29 خرداد 94
19 ژوئن 2015

از طریق اپ های وایبر، واتس اپ، تلگرام و لاین با شماره 0046739681438 با انقلاب زنانه همکاری کنید!

‫#‏زنان‬ ‫#‏ورزشگاه‬ ‫#‏زنان_ورزشگاه_آزادی‬ ‫#‏ورزشگاه_آزادی‬ ‫#‏والیبال‬

Add comment


Security code
Refresh

connect1