23February2018

سازمان جوانان کمونیست

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 741
Tuesday, 20 May 2014 02:50

اعتراض دانشجویان تبریز فریاد مردم ایران علیه جمهوری اسلامیست!

Written by
دانشجویان دانشگاه تبریز با سردادن شعار مانع سخنرانی محمدحسین صفارهرندی (وزیر ارشاد سابق جمهوری اسلامی) شدند. ظهر یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به سخنرانی صفارهرندی در ساختمان مرکزی دانشگاه با پلاکارد و شعار علیه وضع موجود به او اجازه ی سخنرانی ندادند.
این دانشجویان پلاکاردهایی با این عناوین در دست داشتند: "«ما برگشتیم»، «آزادی، برابری»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «دانشگاه پادگان نیست»، «نه به سانسور!»، «توی سینه‌اش جان جان جان یه جنگل ستاره داره»، «ما از مبارزات و مطالبات کارگران حمایت می‌کنیم»، «ما خواهان آزادی بیان و تشکل مستقل هستیم»، «در راه رهایی جز زنجیر‌ها چیزی برای از دست دادن نداریم»، «تبعیض جنسیتی ملغی باید گردد."دانشجویان معترض همچنین با شعارهایی همچون «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «وزیر ضد فرهنگ، بلای جان ملت»، «فرهنگ پادگانی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»، «وزیر رئیس زندانه، فرهنگ همه‌اش بهانه‌س»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «دروغگو، دروغگو» اعتراض خود را بیان کردند.

سازمان جوانان کمونیست به دانشجویان مبارز درود فرستاده و ضمن حمایت از اعتراض شجاعانه دانشجویان اعلام میکنید که باید در همه دانشگاه ها شاهد برپایی اعتراضات برعلیه حضور سران حکومت باشیم. باید شاهد اعتراضات وسیع دانشجویان در صحن دانشگاه ها علیه این وضعیتی که جمهوری اسلامی برای مردم درست کرده باشیم. درایندوره شاهدیم که جنبشهای اجتماعی و اعتراضی قدرتمند در ایران به عناوین مختلف دارند برعلیه قوانین و فرهنگ ضدانسانی و سرکوبگرانه جمهوری اسلامی دست به اعتراض میزنند. کمپین بیحجابی زنان در همین هفته های گذشته لرزه بر تن این حکومت انداخته است. به جنبش قدرتمند علیه اعدام که برعلیه حکومت اعدام مبارزه میکند و مادران مقتولین شجاعانه میبخشند و پرچم علیه اعدام را بلند میکنند میتوان اشاره کرد. به مبارزات کارگران نگاه کنید و بالا بردن پلاکارد با این شعار که "دانشجویان از مبارزان و خواست کارگران حمایت میکنند"، یک نه بزرگ بود به دستگیر کردن فعالین و رهبران جنبش کارگری توسط جمهوری اسلامی. همه و همه این شواهد یک حرف دارند: و اینکه این وضعیت و مسبب آن باید عوض شود. اعتراض دانشجویان در تبریز بر علیه یکی از چهره های حکومت اسلامی حرف دل میلیونها ایرانیست. باید به این فضا دامن بزنیم و اعتراضات وسیع، سراسری و هماهنگی را بر علیه جمهوری اسلامی پیش ببریم.


سرنگون باد جمهوری اسلامی
زنده باد دانشجویان مبارز
زنده باد مبارزات همبسته و سراسری دانشجویان ایران
زنده باد آزادی، برابری و سوسیالیسم

سازمان جوانان کمونیست
28 اردیبهشت 1393
18 می 2014
 

Add comment


Security code
Refresh

connect1